Matura przeszkodzi Świątek w występie na IO 2020?

Inne
Matura przeszkodzi Świątek w występie na IO 2020?
fot. PAP

W zawodach olimpijskich w Tokio wystąpi 56 najwyżej sklasyfikowanych tenisistek rankingu WTA. Istnieje duża szansa, że w tym gronie znajdzie się Iga Świątek, która obecnie zamyka piątą dziesiątkę. Czy w występie na kortach w Tokio utalentowanej tenisistce przeszkodzi... matura?

Turniej tenisowy w Tokio rozpocznie się 25 lipca i potrwa do 2 sierpnia. Na tę chwilę szansę na udział w prestiżowych zawodach jest w stanie wywalczyć Świątek, która zajmuje 48. miejsce w rankingu WTA. Na wysoką pozycję w rankingu zawodniczki złoży się jednak kilka czynników.

 

18-latka ma za sobą udany początek roku, po obiecującym występie na Australian Open. Tenisistka pochodząca z Raszyna odpadła dopiero w 1/8 finału, przegrywając batalię o ćwierćfinał z Estonką Anett Kontaveit.

 

Tenisistka ostrzy sobie zęby na kolejne tegoroczne Wielkie Szlemy oraz turniej olimpijski, ale w kalendarzu musi znaleźć także miejsce dla egzaminów maturalnych, które odbędą się w maju.

 

- W tym czasie gdy Iga ma maturę, odbywać się będzie turniej w Madrycie (1-10 maja). To kolejna duża impreza, która nie będzie jej zaliczana do punktacji pod igrzyska olimpijskie. Wiem, że jej trener Piotr Sierzputowski zgłaszał ten problem do federacji WTA. Mają się nad tym pochylić. To nie jest wina Igi, nie ucieka ani nie doznała urazu. W Polsce mamy jeden termin pisania matury - powiedział Tomasz Świątek, ojciec Igi w rozmowie ze Sport.pl.

ch, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze