Siatkówka - sufitówka. Goście dali się nabrać trzy razy (WIDEO)

W spotkaniu 21. kolejki Krispol 1. Ligi siatkarze Chrobrego Głogów przegrali z LUK Politechniką Lublin 1:3. Mocną bronią gospodarzy okazał się w tym meczu... sufit. W drugim secie wywalczyli aż trzy punkty po tym, jak piłki po zagraniach przyjezdnych dotykały właśnie sufitu.

Przypomnijmy, że siatkarskie przepisy określają, że piłka jest autowa m.in. gdy: dotknie przedmiotu poza boiskiem, sufitu lub osoby nieuczestniczącej w grze. Siatkarze z Lublina w drugim secie meczu z Chrobrym stracili aż trzy punkty po zagraniach w sufit. Co ciekawe, w każdym z przypadków w ekipie gospodarzy piłkę na stronę rywali przebijał Wojciech Szwed – najpierw atakiem (8:6), a następnie dwukrotnie zagrywką (10:7, 18:17).

Tu trzeba uważać na tego typu zagrania, żeby dobrze zamortyzować piłkę, bo hala jest przestronna, ale nie za wysoka – przyznał komentujący to spotkanie Marek Magiera.

Niski sufit nie doprowadził jednak gospodarzy do urwania choćby punktu wyżej notowanym rywalom. SPS Chrobry Głogów przegrał z LUK Politechniką Lublin 1:3 (24:26, 22:25, 28:26, 20:25).