Bundesliga: Szalony mecz Bayeru z Borussią. Siedem goli!

Bayer Leverkusen wygrał z Borussią Dortmund 4:3 w sobotnim hicie Bundesligi. Goście prowadzili 2:1 i 3:2, ale ostatecznie gospodarze zgarnęli komplet punktów po dwóch golach Kevina Vollanda, Leona Baileya i Larsa Bendera.

Spotkanie lepiej rozpoczęło się dla Bayeru, który wyszedł na prowadzenie za sprawą trafienia Vollanda w 20. minucie. Kolejne dwa gole padły jednak dla BVB. Najpierw bramkę zdobył Mats Hummels, a później Emre Can pokonał Lukasa Hradecky'ego pięknym uderzeniem z dystansu. Dla byłego piłkarza Juventusu było to premierowe trafienie dla nowego klubu.

Gospodarze jeszcze przed przerwą doprowadzili do remisu, a Roman Burki raz jeszcze wyjął piłkę z bramki po uderzeniu Vollanda. W 65. minucie Borussia ponownie wyszła na prowadzenie za sprawą gola Raphaela Guerreiro. Gdy wydawało się, że trzy punkty pojadą do Dortmundu, decydujące ciosy zadali piłkarze Bayeru. Bramkę na 3:3 zdobył Bailey, który pojawił się na murawie w drugiej połowie, a  gola na 4:3 i - jak się później okazało - wagę trzech punktów strzelił Bender.

Dla Bayeru wygrana z Borussią oznacza powrót na zwycięski szlak po porażce z Hoffenheim (1:2) w ostatniej kolejce. Z kolei podopieczni Luciena Favre'a przed starciem z Leverkusen mieli na swoim koncie passę trzech wygranych z rzędu.

Bayer Leverkusen - Borussia Dortmund 4:3 (2:2)
Bramki: Volland 20, 43, Bailey 81, Bender 82 - Hummels 22, Can 33, Guerreiro 65