Niderlandy i Belgia odwołują mecze

Piłka nożna
Niderlandy i Belgia odwołują mecze
fot. PAP

Bardzo trudne warunki pogodowe spowodowały, że władze lig niderlandzkiej oraz belgijskiej zdecydowały o odwołaniu niedzielnych meczów. Nad te tereny nadciąga huragan "Ciara", a wiatr może osiągnąć prędkość do 130 km/h.

W niedzielę ma być apogeum złych warunków pogodowych. Huragan "Ciara" nawiedzi Belgię i Niderlandy, a co za tym idzie mocne wiatry i ulewy. Władze tych państw planują zamknąć niektóre miejsca publiczne, a bardzo możliwe, że w poniedziałek zamknięte będą również szkoły.

 

Władze obu lig w porozumieniu z policją, gminami i klubami postanowiły odwołać niedzielne spotkania. Chodzi zarówno o rozgrywki profesjonalne, jak i amatorskie. Przełożone zostaną m.in. starcia Utrechtu z Ajaksem Amsterdam czy też AZ Alkmaar z Feyenoordem.

 

Bezpieczeństwo jest priorytetem, a władze nie chcą narażać fanów na ewentualne zagrożenie. W 2017 roku spotkanie KV Oostende - KRC Genk zostało odwołane. W trakcie trwania wichury zerwany został dach stadionu, ale z racji przełożenia meczu nikomu nic się nie stało.

IM, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie