Pierwsze zwycięstwo Atletico Madryt od miesiąca

Atletico Madryt wygrało z Granadą 1:0 w meczu 23. kolejki La Liga. Jedynego gola strzelił Angel Correa. Ostatni raz piłkarze ze stolicy Hiszpanii cieszyli się ze zwycięstwa 9 stycznia.

Czarne chmury pojawiły się nad Diego Simeone w ostatnim czasie. Zaczęło się od porażki w finale Superpucharu Hiszpanii z Realem. Później przyszła ligowa porażka z Eibar. Później Atletico odpadło z Pucharu Króla w starciu z trzecioligową Leonesą. Kolejne dwa spotkania w La Liga to jedynie punkt.

Na przełamanie piłkarze Simeone liczyli w sobotni wieczór na Wanda Metropolitano. Co prawda w listopadzie Granada potrafiła postawić się Atletico i zremisować 1:1, ale ostatnie sześć spotkań, w których "Los Colchoneros" byli gospodarzami w meczu z "Nazaries" kończyło się ich zwycięstwami.

Zaczęło się świetnie dla gospodarzy. W 6. minucie Koke wykorzystał fatalny błąd defensywy gości, zagrał do Angela Correi, a ten wykorzystał okazję. W drugiej połowie lepiej prezentowała się drużyna Granady, ale wyrównać się nie udało. Atletico wygrało pierwszy mecz od miesiąca.

Atletico Madryt - Granada 1:0 (1:0)
Bramka: Correa 6