Serie A: Sensacyjna porażka Juventusu po golach byłych piłkarzy Milanu

Hellas Werona niespodziewanie pokonał Juventus 2:1 w sobotnim meczu Serie A. Gola na wagę trzech punktów pod koniec spotkania z rzutu karnego strzelił doświadczony Giampaolo Pazzini.

Choć w pierwszej połowie kibice na stadionie w Weronie nie widzieli goli, działo się sporo. Gospodarze wyszli nawet na prowadzenie za sprawą trafienia Marasha Kumbulli, ale sędzia anulował jego bramkę po tym, jak system VAR wykazał, że młody defensor znajdował się na minimalnym spalonym. Swojej okazji szukał między innymi Ronaldo, ale indywidualna akcja Portugalczyka zakończyła się strzałem, który wylądował na słupku bramki strzeżonej przez Marco Silvestriego.

Co nie udało się Ronaldo w pierwszej połowie, wyszło w drugiej. W 65. minucie były napastnik Realu Madryt rozpoczął akcję bramkową na własnej połowie, wymienił podania z Paulo Dybalą i pokonał golkipera Hellasu. Mało kto spodziewał się wówczas, że trafienie Ronaldo nie zagwarantuje Juventusowi choćby jednego punktu. Do remisu w 76. minucie doprowadził Fabio Borini, a 10 minut później Wojciecha Szczęsnego z rzutu karnego pokonał Pazzini. Zarówno Borini, jak i Pazzini w przeszłości bronili barw między innymi Milanu.

Paweł Dawidowicz i Mariusz Stępiński rozpoczęli spotkanie na ławce rezerwowych i nie zostali desygnowani do gry przez Ivana Juricia. Szczęsny rozegrał cały mecz.

Hellas Werona - Juventus 2:1 (0:0)
Bramki: Borini 76, Pazzini 85 (rzut karny) - Ronaldo 65

Mecze Serie A można oglądać na antenach Eleven Sports.