Asysta Grosickiego w debiucie dla West Bromu! (WIDEO)

Kamil Grosicki zmienił klub ostatniego dnia zimowego okna transferowego i udanie rozpoczął przygodę z nowymi kolegami. Polski skrzydłowy wszedł na boisko w drugiej połowie wygranego meczu z Millwall i asystował przy drugim trafieniu, które przypieczętowało zwycięstwo West Bromwich Albion.

Zespół Slavena Bilica potrzebował zwycięstwa, aby umocnić się na prowadzeniu w Championship i spełnił oczekiwania. Ich rywalem była ekipa Millwall, która przed własną publicznością ma lepszy bilans niż lider Championship. West Brom udowodnił jednak, że jest najlepszą ekipą w lidze jeśli chodzi o spotkania wyjazdowe.

Bilic desygnował do gry trio ofensywne złożone z Hala Robsona-Kanu, Calluma Robinsona i Matheusa Pereiry. Jego zespół wyszedł na prowadzenie po trafieniu Filipa Krovinovicia i długo skromnie prowadził na stadionie The Den.

Grosicki pojawił się na boisku w 66. minucie, zmieniając Robinsona i dał impuls swojemu zespołowi, który miał ten mecz pod kontrolą, ale wynik był daleko od idealnego.

Polski skrzydłowy szybko zyskał uznanie w nowym środowisku, czego dowodem było powierzenie mu stałych fragmentów gry. 31-latek zdecydował się na wykonanie rzutu rożnego w 84. minucie, a sprytnym strzałem głową z okolic pierwszego słupka bramkarza rywali zaskoczył Dara O'Shea.

Obrońca ustalił wynik spotkania na 2:0 dla gości, a The Baggies zyskały czteropunktową przewagę na czele Championship.

Mecze Championship na antenach Eleven Sports.