Spektakularny mecz i sześć goli w Paryżu. PSG wygrało z Olympique Lyon

Niezwykle spektakularny mecz i sześć goli zobaczyli w niedzielę kibice na stadionie Parc des Princes. Paris Saint Germain wygrało 4:2 z Olympique Lyon w meczu 24. kolejki Ligue 1. Gospodarze umocnili się na pozycji lidera tabeli, zwiększając swoją przewagę nad rywalami.

PSG przystępowało do meczu w roli zdecydowanego faworyta i szybko potwierdzili swoją siłę. Do przerwy prowadzili 2:0 po golach Angela di Marii oraz Kyliana Mbappe. Tuż po przerwie podwyższyli prowadzenie do 3:0 po samobójczym golu Brazylijczyka Fernando Marcala.

Piłkarze z Lyonu nie dawali za wygraną i rzucili się do odrabiania strat. W 52. minucie gola strzelił Martin Terrier, a chwilę później bramkę dla gości po podaniu Karla Toko Ekambiego zdobył Moussa Dembele. Przez chwilę wydawało się, że Olympique będzie w stanie powalczyć w Paryżu o remis, ale w 79. minucie wynik meczu na 4:2 ustalił Edison Cavani, który wykorzystał podanie Angela di Marii.

Po 24 kolejkach PSG jest liderem tabeli Ligue 1, mając 61 punktów. Na drugim miejscu z 49 punktami znajduje się Olympique Marsylia.

PSG - Olympique Lyon 4:2 (2:0)
Angel Di Maria 22', Kylian Mbappe 38', Fernando Marcal 47' (sam.), Edinson Cavani 80' - Martin Terrier 52', Moussa Dembele 59'

Paris Saint-Germain: Keylor Navas - Thomas Meunier, Presnel Kimpembe, Thilo Kehrer, Layvin Kurzawa - Julian Draxler (65' Pablo Sarabia), Marco Verratti, Idrissa Gueye, Angel Di Maria (85' Leandro Paredes) - Kylian Mbappe, Mauro Icardi (77' Edinson Cavani).

Olympique Lyon: Anthony Lopes - Rafael da Silva, Marcelo, Jason Denayer, Fernando Marcal (56' Kenny Tete) - Thiago Mendes, Lucas Tousart - Rayan Cherki (56' Karl Toko Ekambi), Houssem Aouar, Martin Terrier (78' Bertrand Traore) - Moussa Dembele.