Szalona radość Interu po wygranych derbach! Tak się bawi lider Serie A (WIDEO)

Inter Mediolan wygrał derby Mediolanu, pokonując AC Milan 4:2 w meczu kończącym 23. kolejkę włoskiej Serie A. Po szalonym spotkaniu, równie szalona była radość podopiecznych Antonio Conte w szatni. Gospodarze starcia na stadionie San Siro powrócili na pozycję lidera w tabeli Serie A, wyprzedzając mistrzów Włoch - Juventus.

Do przerwy prowadził Milan 2:0, a gola i asystę w końcówce pierwszej połowy zaliczył Zlatan Ibrahimović. W pierwszej akcji Szwed idealnie podał głową piłkę Chorwatowi Ante Rebicowi, który nie miał problemów z umieszczeniem jej w pustej bramce. Kilka minut później "Ibra" świetnie się ustawił przy rzucie rożnym i główką po koźle podwyższył prowadzenie.

Druga połowa należała jednak do Interu, a kibice zobaczyli cztery wspaniałe bramki. Pierwszą zdobył uderzeniem z 20 metrów Chorwat Marcelo Brozovic. Chwilę później był już remis. Chilijczyk Alexis Sanchez sprytnie wybiegł za plecy obrońców do prostopadłej piłki, cofnął ją do Urugwajczyka Matiasa Vecino, a ten mocnym uderzeniem wpakował ją do siatki. W 70. minucie pięknym strzałem głową po rzucie rożnym popisał się holenderski obrońca Stefan de Vrij i gospodarze prowadzili 3:2.

W 89. minucie znów pokazał się Ibrahimović, ale tym razem piłka po jego główce odbiła się od słupka. Goście jeszcze próbowali atakować, jednak ostatnie słowo należało do Interu. W trzeciej minucie doliczonego czasu gry wynik ustalił reprezentant Belgii Romelu Lukaku, ponownie strzałem głową. - Zwariowane derby, niesamowity powrót Interu, w Milanie jeden "Ibra" to za mało - streściła wydarzenia na San Siro "La Gazzetta dello Sport".

Po zakończeniu meczu, radości piłkarzy Interu, nie było końca. Lukaku zamieścił w mediach społecznościowych filmik, na którym widać, jak on i jego koledzy tańczą i wiwatują w szatni.

Mecze Serie A można oglądać na antenach Eleven Sports.