Koniec sezonu dla legendy? Kasai poza dwiema kadrami Japonii

Zimowe
Koniec sezonu dla legendy? Kasai poza dwiema kadrami Japonii
fot. CyfraSport

Wiele wskazuje na to, że bez punktu Pucharu Świata sezon 2019/2020 zakończy Noriaki Kasai. 47-letni weteran wystąpił podczas weekendu w Sapporo, jednak nie znalazł się w kadrze Japonii na zbliżające się konkursy PŚ w Rasnovie. Zabrakło go także wśród zawodników, którzy powalczą o punkty Pucharu Kontynentalnego. Czy oznacza to, że tej zimy nie zobaczymy już Japończyka na skoczni?

Legenda skoków narciarskich, która zbliża się do "pięćdziesiątki" dostała szansę występu w rodzimym Sapporo w dniach 1-2 lutego. Tam jednak nie udało się zdobyć pierwszych punktów w tym sezonie, a wspomniany start może okazać się ostatnim w tym sezonie.

 

Kasai miał powrócić do składu właśnie w Rasnovie, gdzie zapowiedziano występ zaplecza reprezentacji. Nazwisko 47-latka nie znalazło się jednak wśród powołań - zarówno na PŚ, jak i Puchar Kontynentalny. To właśnie tam miał zakończyć sezon po starcie w Rumunii. Szansę występu dostali Hiroaki Watanabe, Yuken Iwasa, Taku Takeuchi i Shohei Tochimoto.

 

Sztab trenerski reprezentacji Japonii nie zdecydował się na wykorzystanie pełnej kwoty startowej.

 

17-krotny zwycięzca konkursów Pucharu Świata nie zdobył ani jednego punktu do klasyfikacji generalnej na przestrzeni całego sezonu po raz pierwszy od 29 lat.

ch, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie