Puchar Włoch: Skromne zwycięstwo Napoli na San Siro

W pierwszym półfinałowym meczu Pucharu Wloch Napoli pokonało Inter Mediolan 1:0. Jedynego gola strzelił Fabian Ruiz. Przez 83 minuty na boisku przebywał Piotr Zieliński, natomiast Arkadiusz Milik wszedł w końcówce. Rewanż 5 marca w Neapolu.

Do półfinałowego starcia zespoły podchodziły w odmiennych nastrojach. Faworytem spotkania wydawał się Inter, który w miniony weekend zwyciężył 4:2 w derbach Mediolanu. Napoli z kolei skompromitowało się przegrywając przed własną publicznością z Lecce 2:3.

Początek meczu należał do gości. Już po pierwszych dziesięciu minutach dobrą sytuację zmarnował Dries Mertens, ale jego strzał przeleciał tuż nad poprzeczką. Później niezłą okazję miał Inter, ale Lautaro Martinez przestrzelił z bliskiej odległości.

Pierwsza połowa zakończyła się bezbramkowym remisem. Po przerwie odważniej zaatakował Inter, ale to podopieczni Gennaro Gattuso otworzyli wynik spotkania. W 57. minucie Ruiz popisał się mocnym strzałem z linii pola karnego, którego bramkarz nie był w stanie obronić.

Stracona bramka podrażniła Nerazzurrich, którzy wyraźnie przejęli inicjatywę. Inter rozgrywał piłkę pod polem karnym Napoli, ale nie potrafili przełożyć tego na groźne akcje bramkowe. Swoje sytuacje marnowali m.in. Christian Eriksen oraz Alexis Sanchez.

W końcówce na boisku pojawił się Milik, który zastąpił Mertensa. Murawę opuścił za to Zieliński, a w jego miejsce wszedł Allan. Zmiany jednak nie przyniosły zmiany wyniku, a Napoli odniosło niespodziewane zwycięstwo. Piłkarze Gattuso osiągnęli świetny rezultat przed rewanżem na własnym stadionie.

Inter Mediolan - SSC Napoli 0:1 (0:0)
Bramka: Ruiz 57

Żółte kartki: Skriniar 3 - Manolas 51, Rui 77, Ospina 85

Inter: Padelli – Skriniar (46 D'Ambrosio), de Vrij, Bastoni, Moses (74 Sanchez), Barella, Brozović, Sensi (66 Eriksen), Biraghi, Lukaku, Martinez

Napoli: Ospina – Di Lorenzo, Manolas, Maksimović, Rui, Demme, Elmas, Callejon (78 Politano), Ruiz, Zieliński (83 Allan), Mertens (73 Milik).