EBL: Najlepsze akcje, MVP i drużyna 20. kolejki wybrane (WIDEO)

Energa Basket Liga zaprezentowała dziesięć najlepszych akcji dwudziestej serii spotkań sezonu 2019/20. Mecze koszykarskiej ekstraklasy pokazywane są na sportowych kanałach Polsatu. Oprócz zestawienia TOP 10 wybierana jest także najlepsza piątka oraz MVP kolejki. Tym razem tytuł otrzymał Kris Clyburn z Enea Astorii Bydgoszcz.

W ostatnim tygodniu doszło do sporej sensacji w Zielonej Górze. Enea Astoria pokonała Stelmet Eneę 113:107 i tym samym zakończyła serię 15 zwycięstw z rzędu ekipy trenera Żana Tabaka. Rewelacyjny mecz rozegrał Kris Clyburn. Przede wszystkim rzucił 35 punktów, co jest nowym rekordem obecnego sezonu Energa Basket Ligi, a do tego dołożył osiem zbiórek, trzy asysty i trzy przechwyty, co przełożyło się na eval na poziomie 37.

Devoe Joseph, Kris Clyburn, Carl Lindbom, Aaron Cel i Peter Olisemeka - to najlepsza piątka 20. tygodnia Energa Basket Ligi.

WKS Śląsk dość długo musiał gonić wynik, ale ostatecznie pokonał Polpharmę Starogard Gdański 90:83. Jednym z bohaterów tego spotkania był Devoe Joseph, który zanotował serię "trójek" i wyprowadził wrocławian na prowadzenie. Kanadyjczyk w całym meczu zdobył 22 punkty,  miał trzy zbiórki, dwie asysty i dwa przechwyty (eval 24).

Enea Astoria sprawiła sporą niespodziankę i pokonała na wyjeździe Stelmet Enea BC Zielona Góra. Nie do zatrzymania - szczególnie w drugiej połowie - był Kris Clyburn.

Mecz HydroTrucka z Legią był pełen zrywów ofensywnych z obu stron, ale ostatecznie to ekipa z Radomia zwyciężyła 79:76. W całym meczu wyróżniał się Carl Lindbom. Skrzydłowy zdobył 23 punkty (5/8 za trzy), miał pięć zbiórek, cztery asysty i przechwyt (eval 25).

Polski Cukier od drugiej połowy kontrolował wydarzenia na parkiecie w meczu z MKS Dąbrowa Górnicza (96:85), a duża w tym zasługa Aarona Cela. Reprezentant Polski rozegrał najlepszy mecz w tym sezonie EBL - zdobył 21 punktów, zaliczył cztery zbiórki, cztery asysty i przechwyt (eval 24).

Peter Olisemeka udowadnia, że potrafi wykorzystać swoje minuty na parkiecie. Jego PGE Spójnia pokonała GTK Gliwice 86:79, a środkowy zanotował 14 punktów, 14 zbiórek, trzy przechwyty i asystę (eval 29).

Zobaczcie dziesięć najlepszych akcji 20. serii spotkań EBL.