Kolejny sukces Głuszaka. Polski trener z Pucharem Węgier siatkarek

Siatkówka
Kolejny sukces Głuszaka. Polski trener z Pucharem Węgier siatkarek
fot. Cyfrasport

Prowadzona przez trenera Jakuba Głuszaka drużyna Vasas Obuda Budapeszt zdobyła Puchar Węgier siatkarek. W finale pokonała broniącą trofeum ekipę Fatum Nyiregyhaza 3-1 (27-25, 25-17, 24-26, 28-26). To kolejny sukces polskiego szkoleniowca z budapeszteńskim zespołem. W poprzednim sezonie Głuszak zdobył z nim mistrzostwo kraju i pierwszy raz w historii węgierskiej siatkówki wprowadził drużynę do Ligi Mistrzów.

33-letni Głuszak pierwsze sukcesy święcił z siatkarkami Chemika Police, których trenerem był od lutego 2016 roku do lutego 2018 roku. Dwa razy zdobył z nimi mistrzostwo Polski, w 2015 roku jako asystent Giuseppe Cuccariniego, rok później jako pierwszy szkoleniowiec. Prowadzone przez niego policzanki dwa razy triumfowały w rozgrywkach o Puchar Polski. 

 

Po rozwiązaniu umowy z Chemikiem Głuszak został trenerem Vasas Obuda Budapeszt. Jego sukcesy z tą ekipą zostały docenione i na początku stycznia tego roku Polak został selekcjonerem reprezentacji Węgier w piłce siatkowej kobiet. Jednocześnie pozostał w klubie i nadal prowadzi drużynę Vasas Obuda.

 

W czwartkowym finale Pucharu Węgier rywalem stołecznej ekipy był zespół Fatum Nyiregyhaza, który zdobył to trofeum w dwóch poprzednich sezonach. W lidze drużyny sa bardzo blisko, zapowiadało się więc bardzo wyrównane starcie i tak też było. Trzy z czterech setów kończyły się grą na przewagi, a z końcowego sukcesu cieszyły się podopieczne Głuszaka. Puchar Węgier zdobyły pierwszy raz od 2015 roku. 

 

Vasas Óbuda - Fatum Nyíregyháza: 3-1 (27-25, 25-17, 24-26, 28-26)

WŁ, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze