ME w zapasach: Porażka Krawczyk w półfinale, została walka o brąz

Sporty walki
ME w zapasach: Porażka Krawczyk w półfinale, została walka o brąz
fot. PAP

Katarzyna Krawczyk (Cement Gryf Chełm) przegrała z Białorusinką Wanesą Kaładzińską 3:8 w półfinale kategorii 53 kg zapaśniczych mistrzostw Europy w Rzymie i w piątek stanie do walki o brązowy medal. Pierwszą rundę rywalka wygrała 4:0, a drugą 4:3.

Przeciwniczkę, z którą Krawczyk będzie walczyć o brąz, wyłoni pojedynek repesażowy. Spotkają się w nim Rosjanka Stalwira Orsusz oraz Ukrainka Iryna Hustnjak.

 

Szansy walki w repesażu nie będzie miała Magdalena Głodek (Bloczek Team Pelplin), startująca w kategorii 57 kg, bowiem Białorusinka Iryna Kuraczkina, z którą przegrała w ćwierćfinale, uległa w półfinale Norweżce Grace Bullen 0:2.

 

W repesażu w kategorii 76 kg startowała 19-letnia Kamila Kulwicka. Zawodniczka Slavii Ruda Śląska, brązowa medalistka ubiegłorocznych mistrzostw Europy juniorek, musiała jednak uznać wyższość rutynowanej Niemki Aline Rotter Focken, przegrywając na punkty 0:10. Gdyby stało się inaczej, Polka miałaby szanse stanąć do pojedynku o brązowy medal z Francuzką Pauline Denise Lecarpentier.

 

W czwartek do pierwszej walki stanęła też Katarzyna Mądrowska (Feniks Pesta Stargard) w wadze 62 kg. W kwalifikacjach nie sprostała jednak Lusie Niemesch, ulegając 1:3. Niemka w kolejnym pojedynku przegrała z zawodniczką numer 1 tej kategorii Taybe Mustafie Yusein (Bułgaria) 0:10 i podobnie jak Polka znalazła się poza burtą turnieju.

PAP, WŁ
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie