Suzuki Puchar Polski: HydroTruck rozbił Legię i zagra w półfinale

Koszykarze HydroTrucka Radom pokonali Legię Warszawa 85:58 (20:9, 28:19, 15:18, 22:12) w pierwszym meczu ćwierćfinałowym Suzuki Pucharu Polski. W półfinale zagrają ze zwycięzcą drugiego czwartkowego spotkania, w którym zagrają Start Lublin i Anwil Włocławek. Transmisje meczów Suzuki Pucharu Polski w Polsacie Sport i Polsacie Sport Extra.

Początek meczu należał do gości, którzy po trafieniu Carla Lindboma prowadzili już 9:0. Dopiero po ponad trzech minutach "trójką" odpowiedział na to Sebastian Kowalczyk. Później przewaga radomian wzrosła nawet do 12 punktów, a osłabiona brakiem Filipa Matczaka i Milana Milovanovicia Legia miała ogromne problemy w ofensywie. Po akcji Wojciecha Wątroby po 10 minutach było 20:9 dla HydroTracka.

W drugiej kwarcie ten sam zawodnik sprawił, że przewaga wynosiła już 19 punktów. Ekipa z Warszawy tak łatwo się jednak nie poddała, a kolejne trafienia Michała Michalaka i Kahlila Dukesa znacznie zbliżyły ją do rywali. Radomianie szybko opanowali sytuację, a rzuty Lindboma i Piechowicza ustawiły wynik po pierwszej połowie na 48:28 dla gości.

Trzecia kwarta niewiele zmieniała, bo drużyna trenera Roberta Witki robiła wszystko, aby kontrolować wydarzenia na parkiecie. Nawet kolejne - seryjne - trafienia Michalaka nie były w stanie tego zmienić. W ważnych momentach piłkę w swoje ręce brał Obie Trotter i dawał gościom sporo spokoju. Po 30 minutach HydroTruck prowadził 63:46.

Ostatnia część spotkania również nie przyniosła ofensywnego zrywu zespołu trenera Tane Spaseva. HydroTruck starał się wykorzystywać swoje przewagi, m.in. w polu trzech sekund, a także szybki atak. Ostatecznie radomianie zwyciężyli 85:58 i zagrają w półfinale Suzuki Pucharu Polski.

Najlepszym strzelcem gości był Rod Camphor, który zdobył 18 punktów i miał siedem asyst. Jakub Nizioł zanotował dla gospodarzy 14 punktów, cztery zbiórki i cztery asysty.

Legia Warszawa - HydroTruck Radom 58:85 (9:20, 19:28, 18:15, 12:22)

Legia Warszawa: Jakub Nizioł 14, Michał Michalak 13, Kahlil Dukes 13, Keanu Pinder 8, Adam Linowski 4, Sebastian Kowalczyk 2, Mariusz Konopatzki 2, Patryk Nowerski 2, Przemysław Kuźkow 0.

HydroTruck Radom: Rod Camphor 18, Carl Lindbom 15, Marcin Piechowicz 12, Wojciech Wątroba 9, Obie Trotter 8, Adrian Bogucki 8, Filip Zegzuła 7, Aleksander Lewandowski 4, Daniel Wall 3, Krystian Tyszka 1.