Bayern zagra w Klubowych Mistrzostwach Świata! Nowy format rozgrywek

Piłka nożna
Bayern zagra w Klubowych Mistrzostwach Świata! Nowy format rozgrywek
fot. PAP

Co roku Klubowe Mistrzostwa Świata kończą rok kalendarzowy i są sporym utrudnieniem dla zwycięzcy Ligi Mistrzów, który musi w połowie sezonu wybrać się w daleką podróż i walczyć o kolejne trofeum. FIFA zdecydowała się na nowy format turnieju, w którym zagrają 24 drużyny. Niemieckie media są przekonane, że jedną z nich będzie Bayern Monachium.

Nie znamy jeszcze dokładnych wytycznych, wedle których FIFA przyzna bilety wstępu na imprezę. Wiadomo jednak, że osiem z nich ma należeć do Europy, a nowa formuła ma zadebiutować w 2021 roku.

 

Według ZDF, jednym z zespołów - obok triumfatorów Ligi Mistrzów z lat 2018, 2019, 2020 i 2021 ma być Bayern Monachium. Pozostałe miejsca zajmą bowiem drużyny sklasyfikowane najwyżej w klubowym rankingu UEFA.

 

Zespół Roberta Lewandowskiego zajmuje trzecią lokatę w rankingu, tuż za Realem Madryt i FC Barcelona. Niemiecka stacja wyliczyła, że wypadnięcie mistrza Niemiec spoza strefy awansu jest niemożliwe.

 

ZDF podaje także, że uczestnicy KMŚ zarobią gigantyczne pieniądze za prawa telewizyjne. Każdy zespół będzie miał zagwarantowane 50 milionów dolarów za udział w turnieju, a triumfator zgarnie ponad 100 mln dolarów premii.

 

Pierwsza zreformowana edycja ma odbyć się w 2021 roku w Chinach, a oficjalne informacje zostaną opublikowane w marcu tego roku. Pozostałe miejsca zajmą ekipy z Azji, Ameryki Północnej, Ameryki Południowej oraz Afryki.

ch, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze