Halowy KPE hokeistów na trawie: Zwycięski Grunwald po zaciętym meczu

Hokeiści na trawie Grunwaldu pokonali rosyjskie Dynamo Stroitiel Jekaterynburg 5:4 (4:1) w pierwszy meczu halowego Klubowego Pucharu Europy, który w piątek rozpoczął się w Poznaniu. W kolejnym spotkaniu w piątek wieczorem zmierzą się z białoruskim HC Mińsk.

Mistrzowie Polski na inaugurację turnieju zafundowali kibicom sporą dawkę emocji. Do ostatnich sekund ważyły się losy spotkania, choć poznaniacy po świetnym okresie w końcówce drugiej kwarty prowadzili już 4:1. Perfekcyjnie egzekwowali krótkie rogi, a gola z akcji dołożył Artur Mikuła.

Trzybramkowe prowadzenie w halowej odmianie hokeja to nie jest ogromna zaliczka. Rosjanie w trzeciej kwarcie odrobili część strat i przed ostatnią odsłoną wojskowi wygrywali już tylko 4:3.

Hokeiści Dynama w 35. minucie zdobyli czwartą bramkę po krótkim rogu, ale sędziowie jej nie uznali. W kilka sekund akcja przeniosła się pod bramkę Rosjan i Mateusz Hulbój po raz drugi wpisał się na listę strzelców. Odpowiedź drużyny z Jekaterynburga była natychmiastowa i rywale mieli jeszcze blisko cztery minuty, by doprowadzić do wyrównania. Mistrzowie Rosji nie wykorzystali jednak dwóch krótkich rogów i Grunwald dowiózł skromne prowadzenie do końcowej syreny.

"Ważne jest takie dobre wejście w turniej. Spodziewaliśmy się trudnego meczu, ale też nie mogą przytrafiać się nam takie sytuacje, jak to miało miejsce z Rosjanami. Musimy bardziej uważnie grać w obronie i lepiej pilnować wyniku. Cieszy nas to, że przyszło na halę sporo kibiców, a ich wsparcie pcha nas tylko do przodu" – podsumował pierwsze spotkanie Hulbój.

O godz. 18.45 Grunwald zmierzy się z białoruskim HC Mińsk, który w innym meczu grupy A rozgromił szwedzkie Partille S.C. 8:3 (1:2).

W grupie B SV Arminen Wiedeń pokonał Royal White Star 5:1 (2:0), a Der Club an der Alster (Niemcy) wygrał z hiszpańskim SPV Complutense 5:4 (3:0).

Do półfinałów awansują po dwie najlepsze ekipy z obu grup, a pozostała czwórka będzie rywalizować o lokaty 5-8. Zawody potrwają do niedzieli.

Grunwald Poznań – Stroitiel Dynamo Jekaterynburg 5:4 (4:1)

Bramki: dla Grunwaldu – Mateusz Hulbój – dwie (4, 35), Michał Kasprzyk (15-krótki róg), Tomasz Dutkiewicz (18-krótki róg), Artur Mikuła (19); dla Dynama Stroitiela – Artiem Borisow (6), Aleksander Skiperskij (21-karny), Artem Nadirszyn (29-krótki róg), Artur Nadirszyn (36).