Polak awansował do półfinału mistrzostw Europy

Sporty walki
Polak awansował do półfinału mistrzostw Europy
fot. PAP

Gadzimurad Gadżijew awansował w Rzymie do półfinału zapaśniczych mistrzostw Europy w stylu wolnym w wadze 70 kg. Jego kolejnym rywalem będzie Gruzin Mirza Szuluchija.

W 1/8 finału zawodnik AKS Madej Wrestling Team Piotrków Trybunalski, ubiegłoroczny brązowy medalista mistrzostw świata i Europy, zwyciężył Fatiego Vejseliego (Macedonia Północna) 10:0, a w kolejnym pojedynku jego wyższość musiał uznać Turek Haydar Yavuz, przegrywając 0:2.

 

Krzysztof Bieńkowski (AKS Piotrków Trybunalski) stoczył w kategorii 65 kg dwie walki. W pierwszej, w kwalifikacjach, pokonał George Anthony'ego Ramma (W.Brytania) 9:3, a w 1/8 finału wyeliminował Wołodię Franpuljana z Armenii, wygrywając 4:1.

 

Kolejny rywal, reprezentant Ukrainy Kurban Aruszanja, nie dał mu żadnych złudzeń. Zdobył 10 punktów, a Polak żadnego. Jeśli Aruszanjan pokona w czwartkowy wieczór Rosjanina Kurbana Szyrajewa, to Polak będzie mógł wystąpić w repesażu.

 

Nieudany występ zaliczył najcięższy w ekipie Robert Baran (Ceramik Krotoszyn) w kategorii 125 kg. Po wygranej walce w 1/8 finału, w której zwyciężył Pavla Olejnyka (Węgry) 7:2, miał szanse awansu do półfinału. Po pierwszej rundzie przegrywał 0:1 z Albertem Saritovem (Rumunia). Nie mógł jednak znaleźć lekarstwa na pasywnie walczącego rywala. Wprawdzie wyrównał stan walki na 1:1, jednakże końcówka należała do Rumuna, który dorzucił na pół minuty przed końcem kolejne cztery punkty.

PAP, seb
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie