Suzuki Puchar Polski: Stelmet Enea BC Zielona Góra - Trefl Sopot. Transmisja w Polsacie Sport Extra

Koszykówka
Suzuki Puchar Polski: Stelmet Enea BC Zielona Góra - Trefl Sopot. Transmisja w Polsacie Sport Extra
fot. PAP

Stelmet Enea BC Zielona Góra w Warszawie sprawdzi formę Trefla Sopot! Transmisja ćwierćfinału Suzuki Pucharu Polski w piątek od 18:00 w Polsat Sport Extra.

Zespoły z Zielonej Góry i Sopotu spotkały się po raz pierwszy w obecnym sezonie w połowie grudnia. Pierwsze 20 minut było zaskakujące - Trefl radził sobie świetnie i wydawało się, że może nawet sprawić niespodziankę. W trzeciej kwarcie Stelmet Enea rzucił jednak aż 38 punktów i nie pozostawił złudzeń, która drużyna tego dnia była lepsza. Ostatecznie gospodarze wygrali aż 110:80, a 21 punktów i 11 zbiórek zdobył Ivica Radić.

Jarosław Zyskowski - to jeden z najważniejszych zawodników w zespole prowadzonym przez Żana Tabaka. Trener dał mu sporo minut na parkiecie i rolę strzelca, a skrzydłowy świetnie sobie z tymi wymaganiami radzi. Jego głównym rywalem może być starszy z braci Kolendów, Michał. Pod względem statystycznym to zdecydowanie jego najlepszy sezon w karierze, a do tego widać, że ciągle się rozwija. Stać go też na sporo w defensywie, ale czy ograniczy Zyskowskiego?

Duet Ludvig Hakanson - Łukasz Koszarek to świetnie działające połączenie młodości z doświadczeniem. Podobnie parę rozgrywających złożono w Sopocie - Carlosa Medlocka i Łukasza Kolendę dzieli 12 lat. Te duety sporo się jednak od siebie różnią. Zawodnicy Stelmetu Enei są zdecydowanie nastawieni na prowadzenie gry i notowanie kolejnych asyst, natomiast gracze Trefla częściej szukają sposobu na samodzielne zdobywanie punktów. Która filozofia gry okaże się korzystniejsza dla drużyny w tym przypadku?

Ważną kwestią może być również to, czy Drew Gordon będzie w stanie wrócić już do gry po kontuzji. Świetnie zastępuje go w roli pierwszego centra Ivica Radić, ale jak poradzi sobie z Naną Foullandem? Warto będzie się też przyjrzeć rywalizacji Joe Thomasson - Cameron Ayers.

Transmisja spotkania Suzuki Pucharu Polski Stelmet Enea BC Zielona Góra - Trefl Sopot w piątek o godz. 18:00 w Polsat Sport Extra.

plk.pl, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie