Baran awansował do półfinału mistrzostw Europy

Sporty walki
Baran awansował do półfinału mistrzostw Europy
fot. PAP

Robert Baran awansował do półfinału wagi 125 kg w stylu wolnym zapaśniczych mistrzostw Europy odbywających się w Rzymie. Polak w sobotni wieczór zmierzy się z Lewanem Berianidze (Armenia).

Zapaśnik Ceramika Krotoszyn w 1/8 finału pokonał 11:0 Johannesa Ludeschera (Austria), a w ćwierćfinale Dżamaladdina Magomedowa (Azerbejdżan) 12:2. Nie powiodło się w repesażu kategorii 97 kg Radosławowi Baranowi (Grunwald Poznań), który musiał uznać wyższość reprezentanta Włoch Abrahama Ruano przegrywając 2:8.

 

Ruano stoczy walkę o brąz z Gennadijem Cudinovicem (Niemcy). W drugiej walce o trzecie miejsce spotkają się Nurmagomed Gadżijew (Azerbejdżan) i Elizabar Odikadze (Gruzja).

 

Do pojedynku o złoto staną Rumun Albert Saritov, który okazał się lepszy od Polaka pokonując go w ćwierćfinale 1:5 oraz Rosjanin Abdułraszyd Sadułajew.

 

Dwa zwycięstwa odniósł Radosław Marcinkiewicz (Orzeł Namysłów) w kategorii 86 kg. Najpierw w kwalifikacjach zwyciężył Fina Ville Heino 3:1, a następnie w tym samym stosunku wygrał z Piotrem Ianułowem (Mołdawia). W ćwierćfinale nie dał rady Rosjaninowi Arturowi Najfonowowi przegrywając 0:10.

 

Patryk Ołenczyn (Dąb Brzeźnica) walczący w wadze 74 kg pożegnał się w sobotę z mistrzostwami. W kwalifikacjach uległ 2:12 Chadżimuradowi Gadżijewowi (Azerbejdżan). Porażka Azera w 1/8 finału z utytułowanym Frankiem Marquezem z Włoch "wyrzuciła" Polaka za burtę turnieju.

 

Angina spowodowała, że w mistrzostwach w kategorii 92 kg nie wystąpił Zbigniew Baranowski (AKS Białogard).

 

W sobotę wieczorem do walki o złoty medal stanie reprezentant Polski Magomedmurad Gadżijew. Jego rywalem w finale wagi 70 kg będzie Azer Aghahusejn Mustafajew.

PAP, seb
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie