ME w zapasach: Drugi medal reprezentanta Polski w Rzymie

Sporty walki
ME w zapasach: Drugi medal reprezentanta Polski w Rzymie
fot. PAP

Robert Baran został w Rzymie wicemistrzem Europy w zapasach w stylu wolnym w kategorii 125 kg. W finale Polak przegrał z Gruzinem Geno Petriaszwilim 0:11 przez przewagę techniczną.

Gruzin nazywany w zapaśniczym światku "lokomotywą" tej kategorii nie pozostawił Polakowi żadnych złudzeń. Już w pierwszych sekundach chwytem za nogę sprowadził rywala do parteru.

Kilka wózków dało Petriaszwilemu prowadzenie 7:0 po 87 sekundach walki. Jego kolejne akcje w parterze spowodowały, że po 2.24 pojedynku na tablicy widniał wynik 11:0 oznaczający wygraną Gruzina przez przewagę techniczną.

 

Gruzin to brązowy medalista igrzysk olimpijskich w Rio de Janeiro w 2016 roku oraz zdobywca w latach 2013-2019 trzech złotych i dwóch brązowych medali mistrzostw świata oraz sześciu krążków mistrzostw Europy (po dwa w każdym kolorze). 27-letni Baran po raz trzeci w karierze zdobył medal ME - w 2016 roku w Rydze srebrny, a dwa lata później w Kaspijsku brązowy

 

Brązowe medale wywalczyli Żamaladdin Magomedow (Azerbejdżan) oraz Rosjanin Bałdan Cyżypow.

 

Polscy zapaśnicy w stylu wolnym przywiozą z Rzymu dwa medale. Złoty i srebrny. Mistrzem Europy został w sobotę w kategorii 70 kg Magomedmurad Gadżijew (AKS Madej Wrestling Team Piotrków Trybunalski).

 

Polska w klasyfikacji stylu wolnego zajęła z 45 punktami jedenaste miejsce. Pierwsze przypadło Rosji - 171, przed Azerbejdżanem - 101 i Turcją - 91. Punktowali wolniacy z 22 spośród 33 startujących krajów.

 

Na tarczy powrócą specjaliści stylu klasycznego oraz zawodniczki, którym nie udało się stanąć na podium.

PAP, WŁ

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze