Napoli wygrywa. Żółte kartki Zielińskiego i Walukiewicza

Po bramce Driesa Mertensa Napoli pokonało 1:0 Cagliari i awansowało na ósme miejsce w tabeli Serie A. Na murawie od pierwszej minuty znaleźli się Piotr Zieliński i Sebastian Walukiewicz.

Od pierwszej minuty na Sardegna Arenie znacznie bardziej aktywne w ofensywie było Napoli, choć długo nie przynosiło to żadnych efektów. Co więcej, świetną okazję miał Gaston Pereiro z Cagliari, który dynamicznie przedzierał się przez defensywę gospodarzy. Ataki gości zostały nagrodzone dopiero po przerwie. W 66 minucie podanie Elseida Hysaja wykorzystał Dries Mertens, który pokonał golkipera Cagliari Alessio Cragno i dał neapolitańczykom prowadzenie. Do ostatniego gwizdka sędziego Daniele Doveriego wynik nie uległ zmianie, dzięki czemu Napoli wygrało i awansowało na ósme miejsce.

Na murawie od pierwszej minuty przebywali Piotr Zieliński i Sebastian Walukiewicz. Zarówno pomocnik Napoli, jak i stoper Cagliari, zostali ukarani żółtymi kartkami. Zieliński rozegrał pełne 90 minut, natomiast Walukiewicz murawę opuścił w 70 min, gdy zastąpił go Federico Mattiello. Inny reprezentant Polski, Arkadiusz Milik, znalazł się poza kadrą ze względu na drobny uraz.

Napoli w tabeli Serie A jest ósme i lokaty gwarantującej start w Lidze Europy piłkarze trenera Gennaro Gattuso tracą obecnie tylko dwa punkty. Cagliari zajmuje natomiast jedenaste miejsce.