Problemów Manchesteru City ciąg dalszy. Piłkarzom grozi obniżka pensji

Piłka nożna
Problemów Manchesteru City ciąg dalszy. Piłkarzom grozi obniżka pensji
fot. PAP

Od kilku dni w Manchesterze City trwa trzęsienie ziemi. Klub został wykluczony z najbliższych dwóch sezonów Ligi Mistrzów, ale jak się okazuje to nie koniec problemów. Również Premier League przyjrzy się finansom klubu, co może poskutkować odjętymi punktami. Zarząd „The Citizens” rozważa także obniżkę pensji piłkarzom, co może zwiastować masowe transfery z zespołu.

Po decyzji UEFA dyrektor klubu Ferran Soriano zaprosił piłkarzy, by przedstawić im plan klubu w obliczu ostatnich wydarzeń. Jeśli „The Citizens” nie uda się odwołać od kary, brak zysków z Ligi Mistrzów spowoduje obniżkę pensji. Ta na pewno nie spodoba się większości graczy, przez co drużynę opuści liczne grono piłkarzy. Chętnych do zaoferowania lepszych tygodniówek na pewno nie zabraknie. Angielskie media donoszą, że sytuację Raheema Sterlinga monitoruje Real Madryt.

Ewentualna obniżka pensji może zmusić do odejścia także Pepa Guardiolę. Jego kontrakt wygasa w czerwcu 2021 roku, ale zmiana warunków umowy mogłaby nakłonić do opuszczenia Etihad Stadium.

„Daily Mail” z kolei sugeruje, że Premier League rozważy odjęcie punktów drużynie z Manchesteru za ubiegłe lata. Angielska liga sprawdzi, czy klub nie łamał finansowego prawa w latach 2012-2016. Jeśli „The Citizens” straciliby punkty za sezon 2013/14, tytuł za tamte rozgrywki mógłby trafić do Liverpoolu.

MM, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze