Spektakularne zwycięstwo Bayernu z Koeln. Efektowny gol Lewandowskiego

W 12. kolejce Bundesligi Bayern Monachium odniósł pewne zwycięstwo 4:1 z drużyną 1. FC Koeln Po dwunastu minutach Bawarczycy prowadzili już 3:0, a pierwszą bramkę w spotkaniu zdobył Robert Lewandowski.

W czołówce tabeli Bundesligi panuje spory ścisk między Bayernem Monachium, RB Lipsk, Borussią Dortmund, Borussią Munchengladbach oraz Bayerem Leverkusen, który ma podobną liczbę punktów. Drużyna z Kolonii przystępowała do meczu jako czternasty zespół ligi.

Już w trzeciej minucie meczu Thomas Mueller zagrał piłkę w pole karne do Roberta Lewandowskiego, który przyjął piłkę, wbiegł w pole karne i oddał potężne uderzenie z siedmiu metrów, wbijając piłkę pod porzeczkę. Bramkarz gospodarzy Timo Horn nie miał szans na obronę tego uderzenia.

W piątej minucie było już 2:0 - po kombinacyjnej akcji Muellera i Lewandowskiego Niemiec podał w pole karne do Comana, który podwyższył prowadzenie.

Piłkarze Bayernu poszli za ciosem i zdominowali gospodarzy, przeprowadzając atak za atakiem. W 12. minucie dało im to trzeciego gola. Gnabry przyjął piłkę w polu karnym, minął rywala i oddał strzał, umieszczając piłkę tuż przy słupku drużyny z Kolonii. Bramkarz Timo Horn po raz kolejny nie miał nic do powiedzenia.

Kwadrans później mógł strzelić czwartego gola w meczu, jednak w znakomitej sytuacji trafił w poprzeczkę. Co nie udało się w pierwszej połowie, stało się w drugiej. W 66. minucie Gnabry wykorzystał lukę w obronie i zdobył kolejną bramkę po strzale w długi róg.

Goście strzelili honorowego gola w 71. minucie. Po podaniu Floriana Kainza piłkę do bramki Manuela Neuera posłał Mark Uth.

Dzięki pewnemu zwycięstwu Bayern utrzymuje pozycję lidera Bundesligi z 46 punktami na koncie. Liderem klasyfikacji strzelców z 23 bramkami na koncie pozostaje Robert Lewandowski.

1. FC Koeln - Bayern Monachium 1:4 (0:3)

Bramki: Uth 71' - Lewandowski 3', Coman 5', Gnabry 12', Gnabry 66'