LSK: Radomka pewnie wygrała z Pałacem

W spotkaniu kończącym 19. kolejkę Ligi Siatkówki Kobiet E.Leclerc Radomka Radom pokonała Bank Pocztowy Pałac Bydgoszcz 3:0. Przyjezdne jedynie w pierwszym secie zdołały nawiązać wyrównaną walkę, w dwóch kolejnych wyraźną przewagę miały gospodynie.

W pierwszym secie przewaga przechodziła z rąk do rąk. Jeszcze przy stanie 19:21 miały ją bydgoszczanki, później jednak w polu zagrywki pojawiła się Sonia Kubacka, zaserwowała dwa asy (21:21, 23:21), a seria gospodyń skończyła się na pięciu akcjach, gdy skuteczny blok przyniósł im piłkę setową (24:21). Siatkarki Pałacu obroniły się w dwóch akcjach, ale Veronica Jones-Perry zamknęła seta skutecznym atakiem (25:23).

Druga odsłona toczyła się przy wyraźnej przewadze gospodyń. Wypracowały ją sobie dzięki dwóm punktowym seriom (od 10:10 do 15:10, a następnie od 17:13 do 22:13). Bydgoszczanki nie zdołały dotrzymać kroku rywalkom, bo popełniały zbyt dużo błędów – aż dziesięć w całym secie. Po jednym z nich – autowym ataku Terezy Vanzurovej – gospodynie miały piłkę setową (24:14). Kolejny – dotknięcie siatki – zamknął tę część meczu (25:16).

W trzeciej odsłonie, do stanu 13:13 obie ekipy toczyły wyrównaną walkę. W dalszej części seta inicjatywę przejęły radomianki (17:13, 21:17). Autowy atak Anny Stencel dał gospodyniom piłkę meczową (24:20), a ostatnią akcję tego spotkania radomianki zwieńczyły skutecznym blokiem (25:21).

Najwięcej punktów: Veronica Jones-Perry (16), Renata Biała (14), Marharyta Azizova (11) – Radomka; Ewelina Żurowska (13) – Pałac. Gospodynie były skuteczniejsze w ataku, lepiej punktowały zagrywką (5–1) oraz blokiem (14–6). MVP: Renata Biała.

E.Leclerc Radomka Radom – Bank Pocztowy Pałac Bydgoszcz 3:0 (25:23, 25:16, 25:21)

E. Leclerc Radomka: Marharyta Azizowa, Izabela Bałucka, Renata Biała, Veronica Jones-Perry , Klaudia Laskowska, Paulina Zaborowska – Agata Witkowska (libero) oraz Anna Bodasińska (libero), Oliwia Bałuk, Sonia Kubacka, Julieta Lazcano, Katarzyna Olczyk, Majka Szczepańska-Pogoda. Trener: Adam Grabowski.
Bank Pocztowy Pałac: Patrycja Balmas, Monika Fedusio, Magdalena Mazurek, Anna Stencel, Marta Ziółkowska, Ewelina Żurowska – Monika Jagła (libero) oraz Julia Reszelewska (libero), Marta Biedziak, Izabella Rapacz, Tereza Vanzurova. Trener: Piotr Matela.

Wyniki meczów 19. kolejki LSK:

2020-02-15: ŁKS Commercecon Łódź – Developres SkyRes Rzeszów 0:3 (14:25, 23:25, 21:25)
2020-02-15: Energa MKS Kalisz – Wisła Warszawa 3:0 (25:16, 25:22, 25:10)
2020-02-15: Enea PTPS Piła – #VolleyWrocław 0:3 (17:25, 17:25, 18:25)
2020-02-15: DPD Legionovia Legionowo – Grot Budowlani Łódź 3:0 (25:12, 25:21, 25:22)
2020-02-16: BKS Stal Bielsko-Biała – Grupa Azoty Chemik Police 0:3 (21:25, 21:25, 19:25)
2020-02-17: E. Leclerc Radomka Radom – Bank Pocztowy Pałac Bydgoszcz 3:0 (25:23, 25:16, 25:21)