NHL: Rekordowa seria zwycięstw Lightning

Hokeiści Tampa Bay Lightning wygrali na wyjeździe po dogrywce z Colorado Avalanche 4:3 w poniedziałkowym meczu ligi NHL. To 11. z rzędu zwycięstwo gości, którzy ustanowili klubowy rekord.

O losach spotkania przesądził gol Nikity Kuczerowa tuż po rozpoczęciu czwartej minuty dogrywki. Rosjanin odebrał krążek Nathanowi MacKinnonowi i zdobył 29. bramkę w sezonie.

Z perspektywy gości kluczowa była druga tercja, w której zanotowali wszystkie trzy trafienia w regulaminowym czasie gry. W odstępie zaledwie 16 sekund na listę strzelców wpisali się wówczas Alex Killorn i Cameron Gaunce. Ten ostatni zaliczył dopiero drugi występ w sezonie. Poprzedniego gola w NHL zdobył prawie trzy lata temu - 24 marca 2017 roku, gdy bronił barw Pittsburgh Penguins.

Ostatnią w tej części meczu bramkę dla "Błyskawic" zdobył Steven Stamkos. Po stronie gospodarzy autorami trafień byli: Kanadyjczyk Nathan MacKinnon, Szwed Andre Burakovsky oraz Rosjanin Walerij Niczuszkin.

Avalanche w tym meczu nie mogli skorzystać z kontuzjowanych Niemca Philippa Grubauera i Matta Calverta, a skład na to spotkanie uzupełnili dwaj zawodnicy z występującego w lidze AHL Colorado Eagles. W trakcie gry zaś urazu doznał jeszcze Fin Mikko Rantanen.

Lightning mają 85 punktów i w NHL o jeden ustępują tylko innej drużynie z Atantic Division i Konferencji Wschodniej - Boston Bruins.

Na Zachodzie z dorobkiem 74 pkt prowadzą Dallas Stars i broniący tytułu hokeiści St. Louis Blues.

W innym poniedziałkowym meczu hokeiści Vegas Golden Knights wygrali u siebie z Washington Capitals 3:2. Decydującego o zwycięstwie gola zdobył Max Pacioretty. Bramkarza "Rycerzy" dwukrotnie pokonał T.J. Oshie. Piąty mecz z rzędu bez trafienia odnotował zaś jego klubowy kolega Aleksander Owieczkin. Słynny Rosjanin walczy o to, by zostać ósmym zawodnikiem w historii, który zdobył 700 bramek w NHL. Na razie ma ich w dorobku 698.