UFC: Awans Błachowicza w rankingu wagi półciężkiej

Sporty walki
UFC: Awans Błachowicza w rankingu wagi półciężkiej
fot. youtube.com

Jan Błachowicz awansował w rankingu UFC kategorii półciężkiej! Polak przed walką z Coreyem Andersonem zajmował szóste miejsce, a po najnowszej aktualizacji jest już czwarty.

Gala UFC w Rio Rancho mogła poprawić sytuację polskiego zawodnika. Błachowicz po raz trzeci w karierze stanął do rewanżu i po raz trzeci okazał się lepszy. Już w pierwszej rundzie znokautował Andersona i po chwili zaczął wymieniać uprzejmości z mistrzem wagi półciężkiej Jonem Jonesem.

 

Zwycięstwo nie przeszło niezauważone. Wielu ekspertów z branży MMA zaczęło poważnie mówić o Błachowiczu jak o kolejnym pretendencie. Daniel Cormier, czyli były podwójny mistrz, stwierdził, że Polak powinien dostać szansę walki z "Bonesem".

 

W rankingu wagi półciężkiej doszło do zmian. Błachowicz z szóstego miejsca awansował na czwarte, wyprzedzając nie tylko Andersona, ale również Cormiera. Przed nim znajdują się Dominick Reyes, Thiago Santos oraz Anthony Smith. Wszyscy walczyli już z Jonesem i przegrali. Czy teraz to Polak otrzyma swoją szansę?

 

 

 

 

jb, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie