LE: Drużyna Świerczoka przegrała z Interem

Łudogorec Razgrad, z Jakubem Świerczokiem w składzie, uległ u siebie Interowi Mediolan 0:2 w pierwszym meczu 1/16 finału piłkarskiej Ligi Europy. W ciekawszych spotkaniach FC Brugge zremisował z Manchesterem United 1:1, a Getafe pokonało Ajax Amsterdam 2:0. Rewanże za tydzień.

Świerczok, który w czwartek grał do 76. minuty, jest obecnie jedynym Polakiem w Łudogorcu. Jeszcze niedawno w bułgarskim zespole występował też Jacek Góralski, ale zimą przeszedł do Kajratu Ałmaty z Kazachstanu.

Od tego roku trenerem Łudogorca jest były szkoleniowiec reprezentacji Czech oraz m.in. Viktorii Pilzno Pavel Vrba. Bramki dla Interu zdobyli sprowadzony zimą z Tottenhamu Duńczyk Christian Eriksen w 71. minucie oraz Belg Romelu Lukaku z rzutu karnego w doliczonym czasie gry.

Blisko awansu jest także półfinalista poprzedniej edycji LE Eintracht Frankfurt, który pokonał u siebie FC Salzburg 4:1. Trzy bramki zdobył 23-letni Japończyk Daichi Kamada.

Większość meczów rewanżowych odbędzie się 27 lutego (dzień wcześniej spotkanie Bragi z Rangers). Finał zostanie rozegrany 27 maja w Gdańsku.