Liga Mistrzów: Piłkarze RB Lipsk zagrali w... różnych strojach (WIDEO)

Piłka nożna

RB Lipsk wygrał starcie 1/8 finału z Tottenhamem w Londynie po golu Timo Wernera. Najbardziej czujni obserwatorzy wyłapali jednak jeden interesujący szczegół. Piłkarze tego klubu biegali po murawie Tottenham Hotspur Stadium w różnych strojach ze względu na... zagubienie torby ze sprzętem na angielskim lotnisku.

W skład niemieckiego zespołu wchodziło więc ośmiu piłkarzy w czarnych strojach z czerwono-żółtym logo sponsora oraz dwóch z białym logo. Inny komplet spodenek od reszty zespołu otrzymali z kolei Christopher Nkunku oraz strzelec jedynej bramki, wspomniany Werner.

 

 

Według ustaleń z UEFA zespół miał zagrać w drugim z wymienionych kompletów, jednak prawdopodobnie wskutek pomyłki i zaniedbania na londyńskim lotnisku Heathrow musiał ubrać to, co było dostępne. Tym samym kamery uchwyciły tego wieczoru Wernera w dwóch różnych kombinacjach koszulek.

 

- Zauważyliśmy braki w sprzęcie, gdy już opuściliśmy hotel - mówił na pomeczowej konferencji trener gości.

 

 

Kłopoty logistyczne i techniczne nie przeszkodziły jednak ekipie Juliana Nagelsmanna w zdominowaniu finalisty poprzedniej edycji. RB Lipsk był zespołem lepszym i zasłużenie wywiózł z Londynu jednobramkową zaliczkę, stawiając się w dużo lepszej sytuacji przed rewanżem w Niemczech.

ch, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze