Kot wygrał pierwszy konkurs od trzech lat! To będzie bilet powrotny do kadry?

Maciej Kot odbudowuje formę w Pucharze Kontynentalnym, będąc liderem kadry B polskich skoczków narciarskich. Zaliczył on świetny występ na skoczni normalnej we włoskim Predazzo, wygrywając konkurs o ponad 5 punktów nad Clemensem Aignerem!

Smak zwycięstwa w zawodach międzynarodowych nie jest dla Kota czymś nowym, jednak z pewnością za nim tęsknił. Po raz ostatni triumfował bowiem blisko trzy lata temu w Pjongczangu - w Pucharze Świata.

Był to jego siódmy występ w Pucharze Kontynentalnym, gdzie został oddelegowany przez selekcjonera Michala Doležala celem zbudowania formy i dołączenia do kadry A.

Polak triumfował w Predazzo, lądując na 101. i 104. metrze. Na podium znaleźli się także wspomniany Aigner oraz Moritz Baer. Kot prowadził już na półmetku i w drugiej serii utrzymał pierwszą pozycję.

Na 19. pozycji rywalizację w Val di Fiemme zakończył Tomasz Pilch, 25. miejsce zajął występujący ostatnio w zespole Doležala Andrzej Stękała , a w końcówce trzeciej dziesiątki (28. miejsce) uplasował się Stefan Hula.

W tym samym czasie pierwsza reprezentacja rywalizowała w rumuńskim Rasnovie.