Kot wygrał pierwszy konkurs od trzech lat! To będzie bilet powrotny do kadry?

Zimowe
Kot wygrał pierwszy konkurs od trzech lat! To będzie bilet powrotny do kadry?
fot. CyfraSport

Maciej Kot odbudowuje formę w Pucharze Kontynentalnym, będąc liderem kadry B polskich skoczków narciarskich. Zaliczył on świetny występ na skoczni normalnej we włoskim Predazzo, wygrywając konkurs o ponad 5 punktów nad Clemensem Aignerem!

Smak zwycięstwa w zawodach międzynarodowych nie jest dla Kota czymś nowym, jednak z pewnością za nim tęsknił. Po raz ostatni triumfował bowiem blisko trzy lata temu w Pjongczangu - w Pucharze Świata.

 

Był to jego siódmy występ w Pucharze Kontynentalnym, gdzie został oddelegowany przez selekcjonera Michala Doležala celem zbudowania formy i dołączenia do kadry A.

 

Polak triumfował w Predazzo, lądując na 101. i 104. metrze. Na podium znaleźli się także wspomniany Aigner oraz Moritz Baer. Kot prowadził już na półmetku i w drugiej serii utrzymał pierwszą pozycję.

 

Na 19. pozycji rywalizację w Val di Fiemme zakończył Tomasz Pilch, 25. miejsce zajął występujący ostatnio w zespole Doležala Andrzej Stękała , a w końcówce trzeciej dziesiątki (28. miejsce) uplasował się Stefan Hula.

 

W tym samym czasie pierwsza reprezentacja rywalizowała w rumuńskim Rasnovie.

ch, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie