Lampard drugi raz lepszy od Mourinho! Chelsea znowu pokonała Tottenham

Piłkarze Tottenhamu mogli w sobotę wyprzedzić Chelsea w tabeli Premier League. To im się jednak nie udało. Frank Lampard po raz kolejny przechytrzył Jose Mourinho. Jego podopieczni wygrali 2:1.

Pierwsze spotkanie w tym sezonie padło łupem Chelsea, która wygrała 2:0. W tamtym meczu Lampard zastosował ustawienie z trójką obrońców, co kompletnie zaskoczyło gospodarzy. Tottenham jedyny celny strzał oddał w doliczonym czasie gry. Tamtego dnia nie był godnym rywalem. Jak się okazało, sytuacja powtórzyła się w sobotę.

Od początku przeważała Chelsea i już po kwadransie objęła prowadzenie. Gospodarze próbowali trzy razy - strzelał Olivier Giroud, dobijał Ross Barkley, ale piłka nie chciała wpaść do siatki. Dopiero kolejna próba Francuza pokonała Hugo Llorisa. Chelsea szybko objęła prowadzenie.

Po przerwie "The Blues" zdobyli kolejną bramkę. Po ładnej akcji i zagraniu Rossa Barkleya pięknym uderzeniem popisał się Marcos Alonso. Hiszpan nie grał w Premier League od czasu... pierwszego starcia z Tottenhamem, w którym wywalczył rzut karny. Tottenham wydawał się zagubiony, a po kolejnych minutach wydawało się, że emocje za moment się zakończą. Giovani Lo Celso brutalnie zaatakował Cesara Azpilicuetę. Niemal wszyscy widzieli w tym wejściu czerwoną kartkę. Wszyscy, ale nie sędziowie związani z VAR-em oraz arbiter główny Michael Oliver. Po kilkunastu sekundach grę wznowiono, a Argentyńczyk nie został ukarany. Po raz kolejny najwięcej po hitowym meczu będzie mówiło się o mocno kontrowersyjnych decyzjach sędziowskich.

Chelsea atakowała przez kolejny minuty, ale Tottenham w końcu trafił do siatki. Stało się tak po samobójczym trafieniu Antonio Rudigera, który zmylił Willy'ego Caballero. "The Blues" zdołali jednak utrzymać korzystny wynik do samego końca.

Chelsea - Tottenham 2:1 (1:0)

Bramki: Giroud 15, Alonso 48 - Rudiger 89.

Chelsea: Caballero - Azpilicueta, Christensen, Rudiger - James, Jorginho, Kovacic, Alonso - Barkley (77 Willian), Mount - Giroud (71 Abraham).

Tottenham: Lloris - Sanchez, Alderweireld (78 Aurier), Vertonghen - Tanganga, Ndombele, Winks, Lo Celso, Davies - Lucas, Bergwijn (78 Alli).

Żółte kartki: Christensen - Winks, Lo Celso.