PŚ w snowboardzie: Biela i Nowaczyk poza pierwszą dziesiątką w Pjongczangu

Weronika Biela zajęła 12. miejsce w slalomie równoległym w zawodach snowboardowego Pucharu Świata w Pjongczangu. Zwyciężyła Szwajcarka Julie Zogg. W rywalizacji mężczyzn Michał Nowaczyk był 20., a Oskar Kwiatkowski 31. Triumfował Włoch Roland Fischnaller.

Zogg okazała się lepsza od Włoszki Nadii Ochner. Na trzeciej pozycji uplasowała się Szwajcarka Ladina Jenny, która wyprzedziła liderkę PŚ Niemkę Ramonę Hofmeister. 21. lokatę zajęła druga z Polek Aleksandra Król.

W klasyfikacji generalnej PŚ (po 8 z 13 zawodów) prowadzi Hofmeister - 6260 pkt, Biela jest 21. - 610 pkt, a Król 22. - 602 pkt.

Lider PŚ Fischnaller w finale pokonał Dmitrija Łoginowa. Trzeci był kolejny Rosjanin - Aleksander Sobolew. W klasyfikacji cyklu Włoch zgromadził 5910 pkt, Kwiatkowski jest 16. - 1497 pkt, a Nowaczyk 43. - 184 pkt.