Schalke 05! RB Lipsk rozbił rywala na wyjeździe (WIDEO)

RB Lipsk po raz kolejny górą w meczu wyjazdowym! Podopieczni Juliana Nagelsmanna pokonali Schalke 04 aż 5:0. Kolejnego gola strzelił Timo Werner, a cztery asysty zapisał na koncie Chrisopher Nkunku.

Spotkanie 23. kolejki nie mogło zacząć się lepiej dla gości. Już w pierwszej minucie RB Lipsk objęło prowadzenie, a do siatki trafił Marcel Sabitzer, który wykorzystał fatalny błąd bramkarza Schalke Aleksandra Nubela. Austriak uderzył mocno z dystansu, a golkiper gospodarzy tylko w sobie znany sposób przepuścił piłkę do siatki.

Goście opromienieni dobrym początkiem ruszyli do kolejnych ataków, ale mieli problem z precyzją. Przez długi czas bramka Sabitzera była ich jedynym celnym uderzeniem. Do czasu. W drugiej połowie do siatki trafili Timo Werner oraz Marcel Halstenberg. To nie był jednak koniec popisów strzeleckich gości. W końcówce bramki dołożyli również Angelino oraz Emil Forsberg.

Warto też zaznaczyć cztery asysty Christophera Nkunku.

Schalke 04 Gelsenkirchen - RB Lipsk 0:5 (0:1)

Bramki: Sabitzer 1, Werner 61, Halstenberg 68, Angelino 80, Forsberg 89.

Schalke: Nubel - Kenny, Kabak, Nastasic, Oczipka - McKennie (55 Schopf), Mascarell, Serdar (70 Gregoritsch) - Raman, Harit, Matondo (46 Kutucu).

RB Lipsk: Gulacsi - Klostermann, Upamecano, Halstenberg - Mukiele, Laimer, Sabitzer, Angelino - Nkunku, Schick (54 Poulsen), Werner (75 Forsberg).

Żółte kartki: Raman, Harit - Laimer, Werner, Upamecano.