Kolejny gol Haalanda! Hertha i Piątek na kolanach

Łukasz Piszczek znalazł się w podstawowym składzie Borussii Dortmund na mecz z Werderem Brema. Dortmundczycy wygrali 2:0. Na kolanach wylądowała natomiast Hertha Berlin, która przegrała z Kolonią aż 0:5.

Po raz kolejny w podstawowym składzie Borussii Dortmund pojawił się Łukasz Piszczek. Były obrońca reprezentacji Polski ostatnio rozpoczął spotkanie z Paris Saint-Germain w Lidze Mistrzów - tym razem znalazł się w wyjściowej jedenastce na mecz z Werderem Brema (i rozegrał 90 minut). Dla BVB była to znakomita okazja do rewanżu za porażkę w 1/8 Pucharu Niemiec, gdy na początku lutego Werder wygrał w serii rzutów karnych. Tym razem górą byli właśnie dortmundczycy. Pierwszego gola zdobył na początku drugiej połowy Dan-Axel Zagadou, któremu asystował Jadon Sancho. Druga bramka to dzieło niezawodnego Erlinga Brauta Haalanda, który po transferze do Borussii zdobył już 12 bramek!

Dzięki zwycięstwu 2:0 podopieczni trenera Luciena Favre znaleźli się na drugim miejscu w tabeli Bundesligi.

Znacznie gorzej poszło Krzysztofowi Piątkowi i jego Herthcie Berlin, która przegrała z FC Koeln… 0:5. Dla drużyny z Kolonii bramki zdobyli: Jhon Cordoba (dwie), Florian Kainz i Mark Uth. Trafienie samobójcze zanotował także bramkarz Rune Jarstein. Polski snajper wyszedł na murawę Olympiastadion od pierwszej minuty i przebywał tam do ostatniego gwizdka sędziego Daniela Schlagera.

Po sobotniej klęsce Hertha zajmuje w ligowej tabeli odległe, 14 miejsce, zaraz za… Kolonią.

Fortuna Dusseldorf (bez kontuzjowanego Dawida Kownackiego) pokonała 2:0 Freiburg. Do siatki Alexandra Schwolowa trafili Andre Hoffmann i Erik Thommy.

Borussia Monchengladbach zremisowała 1:1 z TSG Hoffenheim. Dla zespołu trenera Marco Rose trafił Matthias Ginter, natomiast dla TSG bramkę zdobył w doliczonym czasie gry Lucas Ribeiro dos Santos.