Fortuna 1 Liga: Ruch Chorzów lepszy od Stali Rzeszów

Ruch Chorzów pokonał na wyjeździe Stal Rzeszów 3:2 w ostatnim meczu 4. kolejki Fortuna 1 Ligi. "Niebiescy" stracili pierwsze bramki w sezonie, ale wywieźli z Rzeszowa cenne trzy punkty. Ze Stalą nie przegrali również żadnego z dwóch spotkań w poprzednim sezonie, gdy oba zespoły rywalizowały w 2. lidze.

Rzeszowanie objęli prowadzenie w piątej minucie po trafieniu Wiktora Kłosa, lecz do przerwy już przegrywali. Gole dla gości strzelili Łukasz Moneta oraz Artur Plaskowski. W drugiej połowie wyrównał Dawid Olejarka, jednak ostatnie słowo należało do Ruchu. Zwycięską bramkę zdobył Konrad Kasolik.

Ruch pozostaje niepokonany w tym sezonie. Ma na koncie 10 punktów po czterech kolejkach i otwiera tabelę Fortuna 1 Ligi. Stal ma na koncie cztery oczka i plasuje się na 11. miejscu.

Stal Rzeszów - Ruch Chorzów 2:3 (1:2)

Bramki: Kłos 5, Olejarka 50 - Moneta 34, Pląskowski 43, Kasolik 73.