Dookoła Algarve: Udana "czasówka" Kwiatkowskiego

Belgijski 20-latek Remco Evenepoel (Deceuninck-Quick-Step) został zwycięzcą kolarskiego wyścigu Volta ao Algarve w Portugalii. Swój triumf przypieczętował wygrywając w niedzielę ostatni, piąty etap - jazdę indywidualną na czas. Michał Kwiatkowski (Ineos) zajął w niedzielę szóste miejsce.

Kończąca wyścig czasówka miała 20 kilometrów a trasa prowadziła w terenie pagórkowatym. Liderujący w wyścigu po czterech etapach Evenepoel pokonał ją z przeciętną 50,5 km/godz wyprzedzając o 10 sekund dwukrotnego mistrza świata w jeździe na czas (2018, 2019) Australijczyka Rohana Dennisa (Ineos). Trzecie miejsce, ze stratą 19 sekund zajął Szwajcar Stefan Kueng (Groupana-FDJ). Szósty w czasówce był Michał Kwiatkowski (Ineos) o ułamki sekundy przegrywając z czwartym Niemcem Maximilianem Schachmannem (Bora-Hansgrohe) i piątym Kolumbijczykiem Miguelem Lopezem (Astana). Całej trójce zaliczono do klasyfikacji stratę 38 sekund do zwycięzcy.

W końcowej klasyfikacji generalnej Evenepoel wyprzedził Schachmanna o 38 i Lopeza o 39 sekund. Kwiatkowski został sklasyfikowany na 14. pozycji ze stratą 2.08.