UEA Tour: Pierwszy etap dla Ackermanna, Majka jechał spokojnie

Niemiec Pascal Ackermann (Bora-hansgrohe) wygrał w Dubaju pierwszy etap zaliczanego do cyklu World Tour wyścigu w Zjednoczonych Emiratach Arabskich - UAE Tour. Drugi był Australijczyk Caleb Ewan (Lotto Soudal), a najlepszy z kolarzy polskiej grupy CCC Jakub Mareczko finiszowal siódmy. Rafał Majka z zespołu zwycięzcy ukończył etap na 41. miejscu z tym samym czasem co Ackermann.

Inaugurujący wyścig odcinek był niemal całkowicie płaski i niezbyt długi, co sprzyjało zawodnikom specjalizującym się w sprinterskich końcówkach. Przez wiele kilometrów na czele jechała czteroosobowa grupa uciekimierów, ale wynoszącą ponad trzy minuty przewagę peleton szybko zredukował i na kilkanaście kilometrów przed metą wszyscy jechali już razem.

Zaciętą walkę o zwycięstwo stoczyli Ackermann i Ewan. Niemiec okazał się minimalnie szybszy, odnoszą swoje pierwsze zwycięstwo w 2020 roku. Na trzecim miejscu ukończył etap Francuz Rudy Barbier (Israel Start-Up Nation), a siódmy był włoski kolarz polskiego pochodzenia Jakub Mareczko. W peletonie, na 41., miejscu przyjechał Rafał Majka (Bora-hansgrohe). Niemal wszyscy zawodnicy, poza kilkunastoma pechowcami, sklasyfikowani zostali w czasie zwycięzcy.

Drugi etap, długości 168 km, prowadzi już w pagórkowatym terenie, kończąc się krótkim lecz intensywnym podjazdem na szczyt zapory wodnej Hatta Dam. Siedmioetapowy wyścig zakończy się w sobotę, 29 lutego.

Wyniki pierwszego etapu - Dubaj - Dubaj (148 km)