PlusLiga: MKS Ślepsk Malow Suwałki – Aluron Virtu CMC Zawiercie. Transmisja w Polsacie Sport

Siatkówka
PlusLiga: MKS Ślepsk Malow Suwałki – Aluron Virtu CMC Zawiercie. Transmisja w Polsacie Sport
fot. PAP

W spotkaniu 20. kolejki PlusLigi siatkarze MKS Ślepsk Malow podejmą Aluron Virtu CMC. Jurajscy Rycerze po blisko trzech latach wrócą do Suwałk, gdzie w kwietniu 2017 roku wywalczyli mistrzostwo 1. ligi. Transmisja meczu MKS Ślepsk Malow Suwałki – Aluron Virtu CMC Zawiercie w Polsacie Sport od godziny 14.45.

13 kwietnia 2017 roku drużyna z Zawiercia rozegrała w Suwałkach jeden z najważniejszych meczów w swojej historii. Seria finałowa sezonu 2016/17 1. ligi pomiędzy Ślepskiem Suwałki i Aluron Virtu Wartą Zawiercie toczyła się do trzech zwycięstw, a po czterech meczach był remis 2:2. Rywalizację miał rozstrzygnąć piąty mecz w hali OSiR w Suwałkach, zwieńczony tie-breakiem. W nim gospodarze przegrali 9:15, a dzięki temu zwycięstwu podopieczni Dominika Kwapisiewicza uzyskali prawo gry w barażu o PlusLigę. Pokonali w nim AZS Częstochowa i wywalczyli historyczny awans. Siatkarze z Suwałk na grę w PlusLidze musieli trochę poczekać, wywalczyli awans przed obecnym sezonem.

 

Tym razem obie ekipy zmierzą się w nowoczesnej Suwałki Arenie. – Bardzo dobrze mi tu się grało, zagraliśmy dobry mecz mimo porażki 2:3. Mam nadzieję, że teraz wynik będzie lepszy i wygramy, bo bardzo potrzebujemy trzech punktów – przyznał nowy rozgrywający zawiercian Piotr Lipiński, który miał już okazję grać na tym obiekcie w barwach BKS Visły Bydgoszcz.

 

Niedzielne starcie może być niezwykle istotne w kontekście walki o play-offy. MKS Ślepsk Malow Suwałki zajmuje ósme miejsce w tabeli z dorobkiem 25 punktów, siatkarze Aluron Virtu CMC Zawiercie zajmują pozycję jedenastą, ale zgromadzili zaledwie o dwa oczka mniej od rywali. Można więc śmiało powiedzieć, że będzie to mecz "za sześć punktów".

 

W pierwszym starciu obu ekip w obecnym sezonie (7. kolejka, 26 listopada) Jurajscy Rycerze wygrali we własnej hali 3:0 (25:22, 25:22, 25:23). Nagrodę dla najlepszego gracza (MVP) tamtego meczu zgarnął Alexandre Ferreira.

 

Transmisja meczu MKS Ślepsk Malow Suwałki – Aluron Virtu CMC Zawiercie w Polsacie Sport w niedzielę 23 lutego od godziny 14.45.

RM, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie