Rocky Boxing Night: Były mistrz Chin przeciwnikiem Sowika w walce wieczoru

Sporty walki
Rocky Boxing Night: Były mistrz Chin przeciwnikiem Sowika w walce wieczoru
fot. Materiały prasowe

Już 29 lutego w leżącej w województwie pomorskim Stężycy odbędzie się kolejna gala spod szyldu Rocky Boxing Night. W walce wieczoru półfinalista turnieju wagi ciężkiej Paweł Sowik (3-5, 1 KO) zmierzy się z byłym mistrzem Chin Shi Yun Longiem.

Na uwagę zasługują warunki fizyczne Longa, który mierzy prawie 2 metry wzrostu i waży 110 kg. W Chinach trenował w tej samej hali z mistrzem i wicemistrzem olimpijskim z Pekinu w wagach półciężkiej i superciężkiej, czyli odpowiednio z Zhang Xiaopingiem i Zhang Zhileiem. Obaj charakteryzują się świetną techniką, a ich każda akcja w ringu jest doskonale przemyślana.


Na co dzień studiuje w Gdańsku "Sports Management" na AWFiS. W Trójmieście poznał też swoją partnerkę Wiktorię, z którą planuje wspólne życie w Polsce.

 

 

Dla Chińczyka będzie to debiut w zawodowym ringu. Na jego mocne i słabe strony zwrócił uwagę brat Krzysztofa Głowackiego Jacek.

 

- Jestem pewny, że Sowik upora się z reprezentantem Chin. Jego przeciwnik jest co prawda dobrze zbudowany, dynamiczny, dobry technicznie i ogólnie niewygodny, ale ma problemy z trzymaniem gardy - powiedział Głowacki.

 

Oprócz pojedynku Sowika z Longiem w karcie walk znajdują się jeszcze dwie w królewskiej kategorii. Kacper Meyna zmierzy się z Andrasem Csomorem, natomiast Rafał Jaszczuk skrzyżuje rękawice z Jakubem Sosińskim. Dla Meyny będzie to sprawdzian przed finałem turnieju wagi ciężkiej z Mateuszem Cielepałą. Nagrodą główną jest 100 tysięcy złotych oraz kontrakt z grupą Rocky Boxing Night.

 

Transmisja gali Rocky Boxing Night w Stężycy w sobotę 29 lutego na sportowych antenach Polsatu.

AŁ, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie