Mazur o nowym trenerskim wyzwaniu: Chcę oprzeć drużynę na mistrzach świata juniorów

Siatkówka

– Mam swoje marzenia i plany, ale te plany muszą być elastyczne. Niektórzy zawodnicy już mniej uprawiają sport, są natomiast statecznymi mężczyznami - biznesmenami czy politykami. Mamy dość dużo czasu, by profesjonalnie skomponować i przygotować tę drużynę – powiedział trener Ireneusz Mazur, który poprowadzi Drużynę Gwiazd w meczu otwierającym turniej Tauron Giganci Siatkówki.

Kolejna edycja międzynarodowego turnieju Tauron Giganci Siatkówki zostanie rozegrana w Kępnie w dniach 18–20 września 2020 roku. Zagrają w nim czołowe drużyny z Polski i Turcji: PGE Skra Bełchatów, Fenerbahce Stambuł, Jastrzębski Węgiel i Galatasaray Stambuł. Imprezę rozpocznie mecz gwiazd z legendarnej kadry trenera Ireneusza Mazura z drużyną Grupy Tauron.

 

11. edycja Gigantów Siatkówki ma różne projekty. Jednym z nich jest kultywowanie sportowej formy przez byłych już zawodników. Drużyna, którą poprowadzę, oparta będzie na siatkarzach, którzy wywalczyli mistrzostwo świata juniorów w 1997 roku. Zagramy z reprezentacją Tauronu – powiedział Ireneusz Mazur.

 

W ubiegłym roku musieliśmy stosować różne zabiegi taktyczne, by nawiązać równorzędną walkę z tą drużyną. Wielu starszych panów imponowało już tylko techniką i urodą, a z dynamiką było trochę gorzej. W tym roku postanowiliśmy podejść do tego bardziej profesjonalnie. Będą powołania do tej reprezentacji opartej na roczniku 1977. Nie wykluczamy również udziału wielu innych reprezentantów Polski, mistrzów Polski oraz zawodników, którzy wywalczyli mistrzostwo świata juniorów w 2003 roku pod kierunkiem Grzegorza Rysia. Myślę, że to będzie ciekawa grupa. Postaramy się zniwelować różnicę jak jest między reprezentacją Tauronu, a naszą drużyną stworzoną z dojrzałych już graczy – przyznał były selekcjoner reprezentacji Polski.

 

Przypomnijmy, że trener Mazur poprowadził w 1997 roku reprezentację Polski U–21 do złotego medalu mistrzostw świata juniorów. Turniej w Bahrajnie był wstępem do siatkarskiej kariery dla takich zawodników, jak m.in. Piotr Gruszka, Krzysztof Ignaczak, Dawid Murek, Marcin Prus, Robert Szczerbaniuk, Grzegorz Szymański, Sebastian Świderski, Radosław Wnuk czy Paweł Zagumny. Których graczy z tamtej drużyny zobaczymy w akcji podczas turnieju Tauron Giganci Siatkówki?

 

Mam swoje marzenia i plany, ale te plany muszą być elastyczne. Niektórzy zawodnicy już mniej uprawiają sport, są natomiast statecznymi mężczyznami - biznesmenami czy politykami. Mamy dość dużo czasu, by profesjonalnie skomponować i przygotować tę drużynę – zaznaczył trener Mazur.

 

Jest to już tradycja tego turnieju. W poprzednich latach dwa polskie kluby rywalizowały z dwiema drużynami z Niemiec, a ostatnio z Włoch. Tym razem będzie to reprezentacja dwóch klubów tureckich. Stałym elementem, osią na której budowany jest ten turniej, jest drużyna PGE Skry Bełchatów. Niezwykle ważny jest charytatywny charakter tej imprezy, ale istotne jest również utrzymanie poziomu sportowego. Profesjonalny charakter tej imprezy podkreśla fakt, że jest ona transmitowana przez telewizję Polsat – stwierdził Mazur.

 

Turniej zostanie rozegrany tydzień przed rozpoczęciem rozgrywek PlusLigi. Wszyscy reprezentanci zjadą więc już do klubów, aspekt sportowy będzie więc niezwykle istotny. Ważny będzie również cel charytatywny tej imprezy - wsparcie dla osób potrzebujących – dodał trener.

 

Cała rozmowa z trenerem Ireneuszem Mazurem w załączonym materiale wideo.

Przemysław Nowak, RM, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie