Alpejski PŚ: Finałowe zawody w Cortinie d'Ampezzo bez udziału publiczności

Zimowe
Alpejski PŚ: Finałowe zawody w Cortinie d'Ampezzo bez udziału publiczności
fot. PAP

Finałowe zawody alpejskiego Pucharu Świata we włoskim kurorcie Cortina d'Ampezzo odbędą się bez udziału publiczności - poinformowali organizatorzy. Powodem jest szerzący się koronawirus. Impreza ma się odbyć w dniach 18-22 marca.

- Cortina została potwierdzona jako miejsce rozgrywania zawodów, ale bez widowni - powiedział szwedzkiej telewizji dyrektor FIS Markus Waldner.

 

Włochy to najbardziej dotknięty koronawirusem europejski kraj. W północnych regionach 52 tys. mieszkańców jedenastu gmin zostało poddanych ścisłej kwarantannie.

 

Epidemia zapalenia płuc wywoływanego przez nowy rodzaj koronawirusa wybuchła w grudniu w Wuhan w środkowych Chinach. Według oficjalnych danych w Chinach kontynentalnych potwierdzono dotychczas ponad 80 tys. przypadków zakażenia i ponad 2600 zgonów spowodowanych wirusem. Chińskie władze praktycznie odcięły od świata liczący 11 mln mieszkańców Wuhan i wprowadziły ograniczenia w przemieszczaniu się w szeregu okolicznych miast.

 

Odwołano już liczne imprezy, które miały odbyć się w Chinach, ale nie tylko. Epidemia powoduje także problemy z wyjazdami chińskich sportowców do innych krajów. 

jb, PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie