PZPN uchylił karę wobec kibiców Arki

Piłka nożna
PZPN uchylił karę wobec kibiców Arki
fot. PAP

Najwyższa Komisja Odwoławcza PZPN uchyliła w środę decyzję Komisji Ligi Ekstraklasy S.A. z 12 lutego dotyczącą zakazu wstępu na kolejny mecz dla kibiców obecnych na Trybunie Górka podczas spotkania Arki z Cracovią (0:1) – poinformował gdyński klub.

Za zachowanie kibiców gospodarzy podczas inauguracyjnego spotkania rundy wiosennej Arka – Cracovia (0:1) Komisja Ligi Ekstraklasy nałożyła 12 lutego na gdyński klub karę zakazu wejścia na kolejny mecz z Rakowem Częstochowa dla wszystkich osób, które w trakcie konfrontacji z krakowskim zespołem zasiadały na Trybunie Górka.

 

- Na tej trybunie dopuszczano się zachowań, polegających na szczególnie wulgarnym obrażaniu właściciela klubu. Ponadto w trakcie meczu wywieszony został transparent z obraźliwymi treściami w stosunku do właściciela i pracownika klubu – wyjaśniono w komunikacie Komisji Ligi.

 

19 lutego Najwyższa Komisja Odwoławcza PZPN uwzględniła złożony przez Arkę wniosek i zawiesiła rygor natychmiastowej wykonalności tej sankcji, a w środę uchyliła decyzję Komisji Ligi. Jednocześnie NKO nałożyła na klub karę finansową w wysokości 20 tys. zł.

 

To drugi taki werdykt tego organu. Także w środę NKO uchyliła decyzję Komisji Ligi dotyczącą zakazu wejścia na kolejny mecz kibiców obecnych na Trybunie Północnej stadionu Legii podczas spotkania warszawskiej drużyny z ŁKS Łódź (3:1).

 

Ta kara została nałożona za transparenty, które pojawiły się na Trybunie Północnej - kibice stołecznego zespołu wywiesili tam przekaz w języku francuskim, adresowany do francuskiego biznesmena Gregoire Nitota, właściciela firmy Sii Polska, który prowadzi negocjacje w sprawie zainwestowania w występującą na czwartym szczeblu rozgrywkowym Polonię Warszawa. "Panie Nitot. Nie jest za późno, żeby się wycofać. Masz jeszcze klientów, przedsiębiorstwo jeszcze funkcjonuje" - głosił napis na banerze.

 

Ponadto na stadionie pojawił się również drugi transparent. "Kisiel won z Legii" - to hasło skierowane pod adresem 17-letniego piłkarza Jakuba Kisiela, który niedawno trafił na Łazienkowską właśnie z Polonii.

 

NKO utrzymała natomiast grzywnę dla warszawskiego klubu w wysokości 50 tys. zł.

jb, PAP

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze