UFC 248: Dziesiąta walka o pas! Jędrzejczyk pierwszą taką zawodniczką w historii

Sporty walki
UFC 248: Dziesiąta walka o pas! Jędrzejczyk pierwszą taką zawodniczką w historii
fot. Polsat Sport

Już w najbliższy weekend na gali UFC 248 Joanna Jędrzejczyk (16-3, 4 KO, 1 SUB) stoczy bój z Weili Zhang (20-1, 10 KO, 7 SUB), którego stawką będzie pas mistrzowski organizacji. Będzie to już dziesiąty pojedynek tak wysokiej rangi w historii występów Polki, co jest rekordem UFC.

Tym samym Jędrzejczyk przejdzie do historii jako pierwsza wojowniczka z dwucyfrową liczbą walk mistrzowskich.

 

Pierwszy z takich pojedynków, od razu zakończony sukcesem Jędrzejczyk stoczyła 14 marca 2015 roku z Carlą Esparzą. Zdobyła wówczas pas wagi słomkowej i skutecznie broniła go pięciokrotnie. Od jej ciosów padały Jessica Penne, Valerie Letourneau, Claudia Gadelha oraz Jessica Andrade.

 

Dobra passa zakończyła się dopiero w starciu z Rose Namajunas. Na UFC 217 Amerykanka odebrała Jędrzejczyk pas mistrzowski po 2,5 roku, lepsza okazała się także w rewanżu, który odbył się pół roku później.

 

Dziewiątym i jak na razie ostatnim starciem o pas był pojedynek z Valentiną Shevchenko w wyższej dywizji. Po ponad roku i zwycięstwie z Michelle Waterson, Polka otrzyma kolejną, dziesiątą już szansę walki mistrzowskiej.

 

Liderami organizacji bez podziału na płci są Jon Jones, Georges St-Pierre oraz Randy Couture - panowie stoczyli w swojej karierze już po 15 takich pojedynków. Tuż za plecami Polki wśród pań sklasyfikowane zostały Ronda Rousey (8 walk mistrzowskich), Amanda Nunes (7 walk), Holly Holm oraz wspomniana Shevchenko (po 5 walk).

 

Transmisja gali UFC 248 z walką Jędrzejczyk - Zhang w nocy z soboty na niedzielę na sportowych antenach Polsatu.

ch, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze