NHL: Cztery gole Draisaitla i bardzo szybki hat-trick

Leon Draisaitl zdobył cztery gole i w sumie uzyskał pięć punktów, a Edmonton Oilers wygrali na wyjeździe z Nashville Predators 8:3 w hokejowej lidze NHL. W trzeciej tercji w zaledwie 278 sekund Niemiec popisał się hat-trickiem.

Draisaitl wpisał się na listę strzelców w 20., 46., 49. i 50. minucie oraz asystował przy trafieniu Kailera Yamamoto. Po raz drugi w karierze niemiecki zawodnik odnotował hat-trick.

"Nie muszę owijać w bawełnę. Jeśli strzelasz cztery gole, na pewno czujesz się świetnie" - przyznał.

W tym sezonie NHL Draisaitl zdobył dotychczas 43 bramki i miał 64 asysty, co przekłada się na prowadzenie w punktacji kanadyjskiej (107). Zdecydowanie wyprzedza kolegę klubowego Connora McDavida - 94 (32+62). W spotkaniu przeciwko Predators, Kanadyjczyk strzelił gola i miał cztery asysty.

Już pięć razy w karierze i trzy w obecnych rozgrywkach McDavid uzyskał pięć punktów w jednym spotkaniu. Sześć osiągnął 14 listopada 2019 roku z Colorado Avalanche (6:2; po trzy gole i asysty).

Po dwóch tercjach poniedziałkowego meczu Predators z Oilers był remis 3:3, zaś między 45. a 50. minutą goście uzyskali aż pięć bramek.

W drugiej potyczce tego dnia Detroit Red Wings przegrali z Colorado Avalanche 1:2, a gola na wagę sukcesu strzelił Logan O'Connor w 35. minucie.

To już siódme zwycięstwo z rzędu hokeistów Avalanche i dziewiąta kolejna wygrana na wyjeździe, dzięki czemu w Konferencji Zachodniej już tylko o punkt ustępują St. Louis Blues (88). Na Wschodzie dominują Boston Bruins - 94.