Apoloniusz Tajner: Rosyjscy sportowcy powinni zostać wykluczeni

Zimowe
Apoloniusz Tajner: Rosyjscy sportowcy powinni zostać wykluczeni
fot. PAP
Czy rosyjscy sportowcy powinni zostać wykluczenie z imprez rangi FIS?

Apoloniusz Tajner był gościem specjalnego wydania "Polskich Skoczni". W nim wypowiedział się na temat startów rosyjskich sportowców w zawodach rangi międzynarodowych. Jego zdaniem powinni oni zostać z nich wykluczeni.

Wobec inwazji Rosji na Ukrainę, sportowy świat wprowadza wszelakie sankcje na rosyjski sport. Podobnie jest w sportach zimowych. Zdaniem byłego trenera reprezentacji Polski w skokach narciarskich, tamtejsi zawodnicy nie powinni startować w zawodach rangi FIS.

 

Zobacz także: FIS reaguje. Odwołał wszystkie imprezy w Rosji

 

- Moje zdanie jest takie, że rosyjscy sportowcy powinni zostać wykluczeni ze wszystkich rywalizacji sportowych do zakończenia tego konfliktu. Decyzje u nas w kraju należą do ministerstwa sportu, mamy PKOL, mamy FIS i mamy wreszcie MKOL, który też powinien kierować odpowiednie sugestie. Różnorodne decyzje nie należą do nas, ale możemy wyrażać osobiste zdania. Informacje o nowych decyzjach pojawiają się co kilka godzin. To prawda, że sportowcy nie są winni temu, co się stało, ale niemniej reprezentują kraj agresora, który zaatakował - powiedziałbym nawet, że bratnie państwo. I nagle zaczyna się coś tak okropnego. W naszych domach wkrada się niepewność, w jakim kierunku ten konflikt może eskalować. Federacja Rosyjska sama powinna zdecydować o wycofaniu swoich sportowców. Jeżeli tego nie zrobi, to będziemy czekać na nasze federacje - powiedział Tajner.

 

Niedawno FIS zakomunikował, że anuluje wszelakie imprezy na terenie Rosji do końca sezonu.

 

Krystian Natoński/Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie