Siatkarski gigant ma problemy finansowe! Dwóch zawodników czeka na zapłatę

Siatkówka
Siatkarski gigant ma problemy finansowe! Dwóch zawodników czeka na zapłatę
fot. PAP

Zwycięzca Klubowych Mistrzostw Azji ma poważny problem! Jak wynika z najnowszych doniesień, Shahrdari Varamin nie wypłacił pensji zagranicznym zawodnikom. Nie jest to pierwsza taka sytuacja w irańskiej siatkówce.

W czerwcu zeszłego roku sprawę poruszył m.in. Dragan Travica, który reprezentował barwy Szahrdari Urmia. Siatkarz zaapelował do FIVB o rozwiązanie problemu z zaległościami finansowymi, jakie spotyka się w Iranie. - Kluby muszą płacić zawodnikom za ich pracę! Poświęcamy się, zespoły otrzymują nagrody, a nam się nie płaci? Takie traktowanie nie jest sprawiedliwe. Wielu graczy spotyka się z taką sytuacją - grzmiał.

 

Teraz to wszystko się powtarza. Chodzi o inny klub - Shahrdari Varamin. To ekipa, która w kwietniu zeszłego roku ograła Panasonic Panthers Michała Kubiaka w finale Klubowych Mistrzostw Azji, a aktualnie przewodzi w tabeli irańskiej Super Ligi. W tym momencie zmagania ligi są zawieszone z powodu koronawirusa.

 

Jak poinformował Gian Luca Pasini, klub zalega z wypłatą 120 000 dolarów. Poszkodowanych jest dwóch: Grek Andreas Fragkos oraz Ukrainiec Andriy Kutsmus.

jb, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze