PlusLiga: Przełamanie Projektu Warszawa

Projekt przełamał się po serii ligowych porażek.

W zaległym spotkaniu 15. kolejki PlusLigi siatkarze Cuprum Lubin przegrali z Projektem Warszawa 1:3. Podopieczni trenera Andrei Anastasiego przełamali się po serii ligowych porażek.

Premierowa partia toczyła się przy przewadze gospodarzy (10:7, 16:14). Siatkarze Projektu gonili wynik i dopięli swego w końcówce (20:20). Wygrali też kluczowe akcje, a wynik na 23:25 ustalił atakiem blok-aut Dusan Petković. Punktowe bloki (0–4) były kluczem do wygranej gości.

W drugiej odsłonie inicjatywę szybko przejęli gospodarze (8:4). Siatkarze ze stolicy złapali w środkowej części seta punktowy kontakt, ale końcówka to okres dobrej i skutecznej gry gospodarzy (20:15), którzy zwieńczyli seta atakiem Floriana Krage ze środka (25:19).

Set numer trzy to wyrównana walka obu ekip. Wynik oscylował wokół remisu do stanu 23:23, a żadna ze stron nie była w stanie wypracować znaczącej przewagi. Dwie ostatnie akcje padły łupem siatkarzy Projektu. Błąd rywali w ataku i punktowy blok Jakuba Kowalczyka dały wynik 23:25.

W czwartej partii minimalną przewagę mieli siatkarze z Warszawy. Gospodarze odrobili straty (18:18), ale Projekt odpowiedział punktową serią, która rozstrzygnęła losy tej odsłony (18:23). Igor Grobelny wywalczył piłkę meczową (19:24), a seta - tak jak poprzedniego - skończył Kowalczyk (20:25).

Skrót meczu Cuprum - Projekt:

Najwięcej punktów: Remigiusz Kapica (20), Marcin Waliński (16), Kamil Maruszczyk (10) – Cuprum; Dusan Petković (16), Andrzej Wrona (13), Igor Grobelny (12), Bartosz Kwolek (12) – Projekt. W bloku dominacja gości (4–10), którzy byli również skuteczniejsi w ataku i w polu zagrywki. MVP: Andrzej Wrona (10/14 = 71% skuteczności w ataku + 3 bloki).

Cuprum Lubin – Projekt Warszawa 1:3 (23:25, 25:19, 23:25, 20:25)

Cuprum: Marcin Waliński, Paweł Pietraszko, Remigiusz Kapica, Kamil Maruszczyk, Florian Krage, Masahiro Sekita – Kamil Szymura (libero) oraz Grzegorz Bociek, Michał Gierżot. Trener: Paweł Rusek
Projekt: Angel Trinidad De Haro, Mateusz Janikowski, Piotr Nowakowski, Dusan Petković, Bartosz Kwolek, Andrzej Wrona – Damian Wojtaszek (libero) oraz Michał Superlak, Jakub Kowalczyk, Igor Grobelny, Jay Blankenau. Trener: Andrea Anastasi.