Pierwszy półfinalista Tauron Ligi siatkarek już znany! Wystarczyły dwa mecze

BKS Bostik ZGO Bielsko-Biała w półfinale Tauron Ligi!

Siatkarki UNI Opole przegrały z BKS Bostik ZGO Bielsko-Biała 0:3 w drugim meczu ćwierćfinału Tauron Ligi. W pierwszym spotkaniu również górą była ekipa z Bielska-Białej, która wygrała rywalizację do dwóch zwycięstw i awansowała do półfinału. Zdobywca Pucharu Polski zagra więc w decydującej fazie rywalizacji o medale mistrzostw Polski.

Spotkanie od początku toczyło się przy przewadze drużyny z Bielska-Białej, która szybko odskoczyła na kilka punktów (5:9). Po skutecznym ataku Kertu Laak gospodynie przegrywały już 9:14. Wówczas jednak ruszyły do odrabiania strat i złapały kontakt z rywalkami (14:15). Fragment dobrej gry nie trwał jednak długo. BKS, mając przewagę w ataku, odpowiedział punktową serią, która właściwie rozstrzygnęła seta (15:22). Wynik na 19:25 przyjezdne ustaliły punktowym blokiem.

W drugiej partii gospodynie uzyskały przewagę już od pierwszych akcji (4:1). W środkowej części seta, po serii skutecznych ataków odskoczyły na sześć oczek (15:9), a później prowadziły 20:13.Wydawało się, że opolanki mają seta pod kontrolą, ale siatkarki BKS znów pokazały, że potrafią odrabiać straty. Wygrały kilka akcji z rzędu (20:17), a później odrobiły straty po błędach rywalek (22:22). Gospodynie miały piłkę setową (24:23), ale końcówka należała do Regiane Bidias, która doprowadziła do gry na przewagi, a później rozstrzygnęła seta skutecznym atakiem (24:26).

Na początku trzeciego seta przeważały bielszczanki, które po asie Pauliny Damaske odskoczyły na pięć oczek (5:10). Gospodynie musiały odrabiać straty i dopięły swego (14:14). Gra na pewien czas się wyrównała, ale siatkarki BKS znów odskoczyły po dwóch asach serwisowych Julii Nowickiej (18:21). Punktowy blok dał przyjezdnym piłkę meczową (20:24), a zepsuta zagrywka rywalek przyniosła brakujący punkt (21:25).

Skrót meczu BKS - UNI:

Najwięcej punktów: Katarzyna Zaroślińska-Król (18), Ana Karina Olaya (16) – UNI; Paulina Damaske (17), Kertu Laak (11) – BKS. MVP: Paulina Damaske (14/35 = 40% skuteczności w ataku + 2 asy + 1 blok).

Rywalizacja w ćwierćfinałach Tauron Ligi toczy się do dwóch wygranych meczów. BKS Bostik ZGO Bielsko-Biała wygrał u siebie 3:2, na wyjeździe 3:0 i jako pierwszy zespół zameldował się w półfinale Tauron Ligi 2024. Zmierzy się w nim ze zwycięzcą konfrontacji MOYA Radomka Radom – PGE Rysice Rzeszów. Siatkarki UNI Opole zagrają o 7. miejsce.

UNI Opole – BKS Bostik ZGO Bielsko-Biała 0:3 (19:25, 24:26, 21:25)

UNI: Julia Bińczycka, Ana Karina Olaya, Marta Orzyłowska, Katarzyna Zaroślińska-Król, Marta Pamuła, Katarzyna Połeć – Adriana Adamek (libero) oraz Pola Janicka, Elan McCall, Oliwia Sieradzka. Trener: Nicola Vettori.
BKS: Paulina Majkowska, Julia Nowicka, Paulina Damaske, Joanna Pacak, Kertu Laak, Martyna Borowczak – Julia Mazur (libero) oraz Nikola Abramajtys, Regiane Bidias, Majka Szczepańska-Pogoda, Aleksandra Stachowicz. Trener: Bartłomiej Piekarczyk.

BKS [2] – UNI [7] 2—0

2024-03-23: BKS Bostik ZGO Bielsko-Biała – UNI Opole 3:2 (25:19, 25:17, 24:26, 18:25, 15:12)
2024-03-26: UNI Opole – BKS Bostik ZGO Bielsko-Biała 0:3 (19:25, 24:26, 21:25)
Awans: BKS Bostik ZGO Bielsko-Biała.