Finał Pucharu CEV nie dla PGE Skry! Porażka bełchatowian z Tours VB

Siatkarze PGE Skry Bełchatów przegrali na wyjeździe z Tours VB 1:3 w drugim meczu półfinałowym Pucharu CEV. W pierwszym spotkaniu bełchatowianie wygrali we własnej hali 3:2. W tej sytuacji to drużyna z Francji awansowała do finału, w którym zmierzy się z Vero Volley Monza.

Pierwszy set toczył się przy przewadze gospodarzy (8:7, 16:14, 21:17). Mimo dobrego przyjęcia, bełchatowianie mieli problemy ze skutecznością w ataku. W końcówce PGE Skra próbowała odrobić straty, asem serwisowym popisał się Aleksandar Atanasijević (21:19). Gospodarze odpowiedzieli asem Geraldo Graciano (23:19), a w ostatniej akcji seta zagrywkę zepsuli bełchatowianie (25:21).

Siatkarze z Bełchatowa dobrze rozpoczęli drugą partię (6:8), ale w środkowej części seta inicjatywę zaczęli przejmować gospodarze. W końcówce znów uzyskali kilka oczek zaliczki (21:17) i nie pozwolili już rywalom na odrobienie strat. Wynik na 25:20 ustalił punktową zagrywką Leandro.

W trzeciej odsłonie, po wyrównanym początku, ton wydarzeniom na parkiecie zaczęli nadawać bełchatowianie. (12:16, 14:20). Siatkarze Tours VB nie byli w stanie odrobić strat w końcowym fragmencie. Robert Täht wywalczył piłkę setową, kończąc atakiem blok-aut długą wymianę (20:24), a ostatnią akcję seta skończył Dick Kooy (21:25).

Set numer cztery rozpoczął się po myśli ekipy z Bełchatowa, która uzyskała wyraźną zaliczkę (7:11). Gospodarze ruszyli do odrabiania strat (14:14), a w końcówce zaczęli dyktować warunki (21:17). Atak gospodarzy po bloku dał im piłkę meczową (24:19), a zepsuta zagrywka bełchatowian zakończyła rywalizację (25:20).

W pierwszym meczu półfinałowym PGE Skra pokonała u siebie Tours VB 3:2 (24:26, 25:22, 25:20, 22:25, 15:13). W tej sytuacji do finału awansowali siatkarze francuskiego klubu, który prowadzi Marcelo Fronckowiak, były trener m.in. Cuprum Lubin (2018–21). Tours VB zagra z Vero Volley Monza, który awansował do finału po wykluczeniu Zenita Kazań.

PGE Skra Bełchatów we wcześniejszych rundach wyeliminowała OK Mladost Brcko z Bośni i Hercegowiny (3:0, 3:0), czeski VK Dukla Liberec (3:1, 3:1), Neftochimik Burgas z Bułgarii (3:2, 3:1) oraz rumuński CMS Arcada Galati (3:2, 3:1).

Tours VB – PGE Skra Bełchatów 3:1 (25:21, 25:20, 21:25, 25:20)