Świat siatkówki stał się zakładnikiem koronawirusa! Co z igrzyskami?

Inne

Epidemia koronawirusa coraz mocniej dotyka środowisko sportowe. Dotyczy to rozgrywek klubowych, ale co najważniejsze poddaje poważnym wątpliwościom organizację igrzysk olimpijskich w Tokio, na których wystąpić mają siatkarze reprezentacji Polski. - Świat siatkówki stał się zakładnikiem koronawirusa - skomentował Marcin Lepa w "Prawdzie Siatki"

Jastrzębski Węgiel, występujący w europejskich pucharach, nie chce lecieć do Włoch, by rozegrać spotkanie z Itas Trentino. Nie ma się czemu dziwić, bowiem jest to region, w którym zagrożenie koronawirusem jest bardzo wysokie. Klub składa pisma do Europejskiej Federacji Siatkówki, w których prosi o zmianę miejsca lub terminu rozegrania spotkania.

 

We Włoszech rozgrywki zostały na pewien czas wstrzymane. - Świat siatkówki stał się zakładnikiem koronawirusa. Mimo, że liga wraca, to czuję, że to nie jest koniec - skomentował Marcin Lepa.

 

Niektóre widowiska mają odbywać się bez udziału publiczności. - Nawet, gdyby wejście na mecz było dozwolone, to ludzie zdroworozsądkowo unikaliby takich wydarzeń - powiedział Jerzy Mielewski. - Granie przy pustych trybunach to paranoja - ocenił Lepa.

 

Organizatorzy sportowych wydarzeń wpadają na pomysły absurdalnych rozwiązań. W "La Gazetta Dello Sport" opisano nawet, że pod uwagę wzięto rozegranie meczu z udziałem publiczności, lecz kibice mieliby... siedzieć w odstępach jednego krzesełka.

 

Powodem do jeszcze większego zmartwienia są doniesienia z Japonii, gdzie również wstrzymano rozgrywki ligowe. Przecież tam mają odbyć się igrzyska olimpijskie. Czy impreza czterolecia jest zagrożona?

 

- Dla części tego pokolenia i całego sportu to byłby potężny dramat. Wiele sportów eksponuje się tylko na takich imprezach jak igrzyska - ocenił Jerzy Mielewski. - Są uzależnione i powiązane finansowo z występem na igrzyskach - dodał Lepa.

 

Jeśli te igrzyska miałyby zostać odwołane, to kolejne odbędą się dopiero za cztery lata. Przerwa wynosiłaby więc aż osiem lat.

 

Fragment "Prawdy Siatki" w załączonym materiale wideo. Cały odcinek do obejrzenia [TUTAJ].

CM, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze